Accent Speed X1: neonová placka v akci [preview]

Reklama

Android s cenou pod 4 000 Kč láká na veliký 5,5palcový displej a bohaté příslušenství. Mobil slušně fotí a natáčí, první dojmy z používání ale ukazují na slabší hardware.

AccentSpeedX1_4

Accent Speed X1 dostanete s příslušenstvím v podobě dvojice tenkých plastových krytů, za pozornost stojí neonově zářivý. Oblíbit si můžete i výklopné pouzdro, nechybí samozřejmě USB nabíječka a levné špunty.

AccentSpeedX1_11AccentSpeedX1_1

Telefon potěší určitě velikým displejem s automatickým jasem a IPS technologií pro solidní obraz. Také hmotnost mobilu udělá radost, v ruce se cítí jako doma a tloušťka 8 mm je fajn. Na displeji je nalepená folie, u výřezů najdete viditelné bubliny, naštěstí ne uprostřed plochy.

AccentSpeedX1_8AccentSpeedX1_7

Bohužel zcela chybí LED notifikační dioda nad displejem. Také tlačítka se rozsvítí až s displejem, jehož jsou součástí ve spodní části. Ovládací prvky najdete na pravém boku, k zámku mám výtku, skoro splývá s povrchem a hledá se někdy těžko.

AccentSpeedX1_2AccentSpeedX1_9

Na zádech pracuje 8Mpx snímač s podporou 1080p videa, první záběry ukazují na slušné výsledky, posuďte sami. Zadní kryt lze bez potíží sundat, najdete dvojici SIM slotů pro dual SIM, ale jen SIM1 využije HSPA přenosy, jinak jen 3G. Baterie s kapacitou bezmála 3 000 mAh ukazuje na dobrou výdrž, tak uvidíme.

Accent Speed X1

Rozměry: 155 × 75 × 8 mm, 145 g
Displej: 5,5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 1200 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 8000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: ? autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Accent Speed X1 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Přestože papírové parametry nejsou pro pohon Androidu 5.1 vůbec špatné, v reálu se potýkám s totálně pomalým prostředím, které nezvládne najednou pracovat s několika aplikacemi najednou. Další zkušenosti připravím do větší recenze.

speedspeed2

Ukázkové video 1080p

Reklama