Ainol 8 Discover: 8 palců na displeji jednoduše stačí [test]

Reklama

Nový Ainol vychází vstříc uživatelům, kterým 10palcové tablety připadají velké a těžké a na 7palcových nestačí velikost displeje pro pohodlné čtení a ovládání. Ainol 8 Discover je sympaticky veliký a těžký, navíc přidává solidní hardwarový výkon.

Ainol 8 Discover

Rozměry: 199 × 148 × 9 mm, 433 g
Displej: 8″, 1024 × 768 bodů, 16 mil barev, IPS LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 16000 MB, ano
Data: Wi-Fi
Další konektivita: microUSB  3,5mm jack  HDMI
Fotoaparát: 2 Mpx, video: 720p
Podrobné specifikace
Aktuální cena Ainol Novo 8 Discover v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Ainol Novo 8 Discover koupíte v bílém provedení za 4 490 Kč. Sympatický tablet s kovovou konstrukcí přináší 8palcový tablet s IPS technologií a rozlišením 1 024 × 768 bodů. Součástí balení je pouze nabíječka, ostatní doplňky si pořídíte dodatečně. V bílé variantě vypadá tablet dost atraktivně, čelní plochu doplňuje přední oko kamery 0,3 Mpx pro videohovory. Na třech stranách konstrukce najdete ovládací prvky a slot microSDHC.

Ainol8Discover_1Ainol8Discover_7

Pravý horní roh nabízí tlačítko návratu na hlavní displej a ovladač hlasitosti. Vpravo je zámek displeje a o dost níže hlasitý reproduktor pod stříbrnou mřížkou. Jeho výkon nijak neoslní, alespoň se nachází na boku a netlumí se při položení na stůl.

Ainol8Discover_4Ainol8Discover_3

Levý bok poskytuje připojení 3,5mm jack, vedle je pak konektor pro nabíječku. Tablet se dá nabít microUSB, ale je to velice zdlouhavé a nespolehlivé. Obraz z tabletu můžete po dokoupení redukce HDMI snadno realizovat, je tu totiž konektor miniHDMI.

Ainol8Discover_5Ainol8Discover_2

Výše je pak microUSB na spojení s počítačem a využití USB OTG s adaptérem (lze připojit myš nebo třeba 3G modem), nechybí mikrofon a rovněž slot microSDHC karet. Záda tabletu se při delším hraní nebo dobíjení zahřívají. Skoro u hrany pak sídlí 2Mpx fotoaparát průměrné kvality bez LED blesku. Fotky jsou spíše omalovánky, potíže jsou s vyvážením bílé a přepálenými místy. Překvapením je určitě HD video, ovšem rovněž s kvalitou na štíru. O napájení tabletu se stará 5 000mAh akumulátor. Když budete mít vypnutou Wi-Fi a synchronizaci při zhasnutém displeji, tablet vydrží i několik dní. Při používání a hraní her počítejte s 1-2denní výdrží.

Ainol8Discover_6

Tablet obsahuje Android 4.1.1, plánován je update na 4.2. I tak tu máme spolehlivou verzi systému s přehledným ovládání. Systém pracuje svižně díky 4jádrovému procesoru ARM s podporou grafického čipu Vivante GC1000. Potíže nepředstavuje přehrávání filmů, ani složitější grafické hry typu Real Racing. Výkon vychází také z 2GB RAM, součástí výbavy je 16GB vnitřní paměť. Po instalaci pár aplikací je pro uživatele k využití asi 13 GB.

Ainol8Discover_displej_7Ainol8Discover_displej_5Ainol8Discover_displej_2Ainol8Discover_displej_1

Tablet využívám denně pro hraní her, instalaci aplikací, surfování po sociálních sítích a internetu. Občas je vidět mírný zásek při zpracování požadavků, snad to bude odladěno novou verzí systému. Někdy se nepochopitelně čeká na natažení internetových stránek v Chrome, který pak spadne. Někdy zlobí spuštění videí YouTube, ovšem takový standardního prohlížeče a také Google Play pracují bleskově; problém nepředstavuje procházení galerie, spuštění videí a her.

Ainol8Discover_displej_9Ainol8Discover_displej_4Ainol8Discover_displej_8Ainol8Discover_displej_3

Tablet nabízí také bluetooth, naopak by mohlo někdy chybět GPS třeba pro navigaci v autě nebo na cestách. K výkonu tabletu nemám připomínek, líbí se mi jasný IPS displej, i když na slunci u vody neuvidíte vůbec nic. Bytelně zpracovaná konstrukce rovněž stojí za pozornost.

Jak fotí a natáčí Ainol Novo 8 Discover

Ainol8Discover_foto_1Ainol8Discover_foto_2Ainol8Discover_foto_3Ainol8Discover_foto_4

Reklama