Aktualizace Amber pro Windows Phone přichází

Reklama

Nokia oficiálně oznamuje, že zahajuje proces aktualizace Amber pro modely Lumia. Během pár týdnů se dočkají majitelé modelů 920 a 820, následují 720, 620 a 520. Amber si užijí i vlastníci Windows Phone od HTC a Samsungu.

Amber_2Amber_3

Nokia na webu Conversations vítá dostupnost aktualizace Amber, zatím jen v některých zemích. Aktualizace přináší řadu nových aplikací a funkcí, instalovat ji půjde třeba přes Wi-Fi. Dostupnost oznámí telefon sám, nebo zkuste navštívit Nastavení – Aktualizace telefonu – Zkontrolovat aktualizace. Pro aktualizace Amber nachystal výrobce stručný a jasný návod na videu. Dostupnost pro modely v ČR můžete sledovat na webu Nokie.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jKeL8KqsAbo

Součástí Amber jsou hlavně novinky pro zpracování fotek a videa. Nechybí tak vylepšení algoritmu zpracování fotografií, rovněž přibude aplikace Nokia Smart Camera. Co vše umí aplikace si prohlédněte na videu:

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=BZAZF70wk4o

Mezi inovacemi bude také aktivované FM rádio (kromě Lumie 620 bez FM modulu). Hodně očekávanou novinkou je aplikace Nokia Glance Screen pro zobrazení hodin na neaktivním displeji, rovněž třeba frekvence poslouchaného FM rádia a symbolů tichého profilu a stavu baterie. Tato funkce ale nebude u modelů 620 a 520, jelikož mají málo RAM. Mezi drobnosti patří ztišení telefonu pouhým otočením na displej, dvojité poklepání místo posunutí displeje pro odemknutí.

Amber_1

Reklama