Aktualizace Windows Phone 8 – co obsahuje Portico?

Reklama

Majitelé telefonů se systémem Windows Phone 8 si už možná všimli, že jim telefon nabídl instalaci aktualizace, která přináší drobná vylepšení do stávajícího systému. My jsme se dočkali také a aktualizovali jsme HTC 8X i Nokii Lumii 820. Co je nového?

O aktualizaci s názvem Portico již víme pár týdnů, je určena jako vylepšení systému Windows Phone 8. Nové telefony ji obsahují již z výroby, jako naše testovací Nokia Lumia 920. Druhá Lumia 820 a HTC 8X se však museli aktualizovat ručně a tak jsme do toho samozřejmě šli. Nová verze systému má označení 8.0.10211.204.

Portico_1Portico_2Portico_4

Jelikož byla v menu zatržena volba kontroly aktualizací a zobrazení upozornění, tak jsme se dočkali. Instalace trvala asi 8 minut, odhad o 10 minutách se tedy skoro trefil. Telefon se po stažení, instalaci jednou restartoval a opět nastartoval. Poté bylo potřeba ještě jednou potvrdit restart a už bylo hotovo.

Portico_5Portico_7Portico_6Portico_3

Z informací od výrobce jsme šli najisto a tak v menu přibyla možnost uložení SMS do konceptů, nová je volba v nastavení telefonu pro odmítnutí hovoru textovou odpovědí. V menu s Wi-Fi je možné vynutit její aktivaci i ve stavu, kdy je aktivován spořič. Další zmínky mluví o vylepšení bluetooth přenosů, svižnější start telefonu, vylepšení prohlížeče atd.

Reklama