Aktualizujte HERE Mapy a dokonale prozkoumejte svoje okolí

Reklama

Nokia uvolnila aktualizaci HERE Map pro všechny Lumie s Windows Phone 8. Novinkou je propojení map a prohlížení okolí fotoaparátem mobilu, nabízí se podrobné informace o bodech zájmu, samozřejmostí je propojení s pěší a automobilovou navigací.

HEREMapsLiveSight_2

Pokud máte Nokii s Windows Phone 8, aktualizujte si HERE Mapy a objevíte novou funkci LiveSight, tedy živého prohlížení okolí pohybem mobilu. Pokud se vám aktualizace o velikosti 7 MB nenabídla, najděte HERE Mapy ve Windows Phone Store a tam už tlačítko „aktualizovat“ uvidíte hned.

HEREMapsLiveSight_15HEREMapsLiveSight_7HEREMapsLiveSight_9HEREMapsLiveSight_6

HERE Mapy nově nabízí značky pro body zájmu, ať už jde o obchody, doktory, restaurace, pamětihodnosti. Po spuštění map klepněte na prostřední ikonku „místa“. Poté se na mapě objeví modré značky s jasnými symboly, o jaký typ místa jde. Pokud vytáhnete spodní okraj displeje nahoru, dostanete bližší informace o nich. Pak stačí na nějaké klepnout a ukážou se detaily. Pod volbou „získat pokyny“ se skrývá zahájení výpočtu pro pěší nebo automobilovou navigaci.

HEREMapsLiveSight_4HEREMapsLiveSight_5HEREMapsLiveSight_3HEREMapsLiveSight_10

Pokud se chcete vyloženě rozhlédnout z vašeho místa výskytu, zvolte vlevo symbol „moje poloha“. Po zobrazení klepněte na symbol oka a mapa se ukáže najednou v kruhovém výřezu. Jakmile začnete s telefonem hýbat, zjistíte, že se rozhlížíte prostřednictvím oka fotoaparátu na zadní straně mobilu.

HEREMapsLiveSight_14HEREMapsLiveSight_13HEREMapsLiveSight_12HEREMapsLiveSight_11HEREMapsLiveSight_8

Na displeji vidíte ikony míst, vlevo nahoře je i radar. Zkrátka mělo by to dobře posloužit někde v centru města, kdy pátráte, kterým směrem jsou vybrané památky nebo restaurace. Opět klepnutím dostanete bližší informace a lze zahájit navigaci.

Služba funguje taktéž offline jako mapy samotné, pokud je máte staženy v mobilu. U bodů zájmu chybí recenze a fotografie, snad je uživatelé a návštěvníci postupně doplní. Jak se vám nová služba líbí?

  • Operační systém: Windows Phone 8, pouze Nokie Lumie
  • Cena: zdarma
  • Odkaz ke stažení: Windows Phone Store

 

Reklama