Aktualizujte HERE Mapy a navigaci HERE Drive, stojí to za to!

Reklama

Nokia po pár dnech potíží s aktualizací navigace a map konečně spustila další vlnu inovací. Zatím se nové verze aplikací dočkají Lumie s Windows Phone 8. Navigace již není betaverzí, mapy umožňují prohlížení obchodních center, jsou tu další novoty.

HEREaktualizace_nove_1HEREaktualizace_nove_2

Aktualizace aplikací HERE se nabídne buď automaticky, nebo navštivte Windows Phone Market a aktualizaci spusťte ručně vyhledáním podle názvu. Co je nového?

HERE Mapy obsahují

HEREaktualizace_nove_3

Plánovač tras – jednoduše stačí ťuknout do mapy na vybraný bod zájmu, objeví se popisek s výraznou šipkou. Klepnutím se hned vypočítá trasa z vaší polohy. Snadné a funkční!

HEREaktualizace_nove_11

Přestupní stanice – klepnete na název nádraží a objeví se místní linky. Co jsem zjistil, platí to pro Prahu a z hlavního nádraží se graficky vyznačí místní vlakové spoje s označení S. Bohužel již nejde odsud vyhledat spojení.

HEREaktualizace_nove_6HEREaktualizace_nove_4HEREaktualizace_nove_5

Detaily obchodních center – náhodou jsem objevil prohlížení obchodů v obchodních centrech typu brněnské Vaňkovky, pražského Palladia; a to dokonce přes jednotlivá patra. V předchozí verzi map centra málem nebyla ani k nalezení. Nechybí přesné umístění obchodů, kontakty na prodejny, patra se přepínají číslicemi u pravého okraje displeje.

HERE Drive

Již nejsou betaverzí – z označení aplikace se vytratilo slůvko beta a tak tu máme zřejmě na nějakou dobu finální produkt.

HEREaktualizace_nove_7HEREaktualizace_nove_8HEREaktualizace_nove_10HEREaktualizace_nove_9

Upravené prostředí – změnilo se menu pro obsluhu navigace. Prvky jsou nyní mnohem větší, takže na displeji máte maximálně 6 velkých tlačítek. Snadno si přečtěte, že lze nastavit cíl, vstoupit do dalšího nastavení, otevřít oblíbené destinace atp. Pro ovládání v automobilu je to určitě pohodlnější a rychlejší, než pátrat v menu jako dříve.

Reklama