Alcatel A5 LED: mobil nejen pro vaše děti [recenze]

Reklama

Cenově dostupný, designově povedený a navíc plný blikajících LED na zadním krytu. Hit pro teenagery pochází od Alcatelu.


Alcatel A5 LED

Rozměry: 146 × 72 × 10 mm, ? g
Displej: 5.2″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 8 jader, 1300 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 3000 MB, 32000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Alcatel A5 LED v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Alcatel A5 LED je sympatický telefon s velikostí displeje 5,2 palců, který nabízí rychlé LTE připojení a solidní hardwarový výkon. Hlavním tahákem je nepochybně zadní kryt plný barevných LED, které mohou blikat či svítit nejrůznějšími obrazci dle nálady a nastavení majitele.

Konstrukce

Alcatel představuje telefon, který nezklame výbavou a ještě navíc pobaví. Součástí balení je kromě telefonu a nabíječky také standardní neblikající kryt, takže jej můžete snadno vyměnit. Ovšem kdo by to dělal, právě blikající LED kryt je zárukou úspěchu u kolegů a spolužáků. Magické blikání LED se totiž líbí každému. Se zadním krytem je mobil o pár desítek gramů těžší, ale to vůbec nevadí, za tu show to rozhodně stojí.

Zadní LED kryt

Zadní kryt tvoří vaničku, do níž je vsazeno tělo mobilu, přístup je ke slotům dual SIM a microSD kartě. LED kryt je propojen piny s tělem mobilu. Alcatel vsadil na 5,2palcový displej, který není zbytečně velký a ani malý, jen HD rozlišení určitě dostačuje pro použití cílovou skupinou.

Na displeji je z výroby ochranná folie, která dobře plní funkci, i když docela dobře chytá otisky prstů. Pod displejem nepatrně bílou barvou svítí kulaté tlačítko menu, po rozsvícení displeje se rozzáří také vedlejší dvě tlačítka. Díky tomuto řešení tak zbývá více místa na displeji. Nad displejem má své místo bílá informační LED.

Ovládání a hardware

Pravý bok mobilu dostal zámek a ovládání hlasitosti, nalevo není žádné tlačítko. Dole zbývají mřížky reproduktoru s dobrým podáním, uprostřed pak microUSB konektor. Nahoře využijete 3,5mm jack a zde sídlí druhý z mikrofonů. Při volání jsme nezaznamenal žádné potíže s kvalitou hovoru. Zadní kryt je celkem tlustý, povrch je matný díky nepatrným prolisům k diodám. V prohlubni se ukrývá oko fotoaparátu s bleskem, jeho kvalita není valná, na kvalitnější focení se bohužel moc nehodí. S přihlédnutím k ceně a povedenému zbytku výbavy se to ale dá i trochu odpustit.

Android je velice svižný díky 3 GB RAM a 8jádrovému procesoru 1,3 GHz, potěší také 32 GB vnitřní paměť. Baterie, kterou nelze vyjmout, nabízí 2 800 mAh energie, která vydrží určitě na skoro dva dny nasazení. Telefon se při nabíjení ani používání znatelně nezahřívá.

Systém, LED blikání

Systém Android je tzv. holý bez nějaké grafické nadstavby výrobce. Tomu vděčíme za rychlý chod a odezvu při spouštění aplikací a procházení nabídek. Součástí jsou tradiční aplikace Googlu, Alcatel přidal například Phone Guard pro optimalizaci výkonu a pamětí. Hlavní novinkou je aplikace Light Show a Color Catcher.

Light Show umožní nastavení blikání zadního krytu během hraní her, poslechu hudby, nových událostech, budíku a oznámení aplikací. LEd mohou blikat v různém stylu s různými barvami, přimíníat mohou ohňostroj, déšť, pád meteoritů, hvězd apod. Barevnost upravíte v nastavení nebo ji převezmete právě z Color Catcheru. To je aplikace, která přes fotoaparát a snímanou scénu převezme převládající barvy a nabídne vhodnou kombinaci odstínů.

Jednoduše vykouzlíte originální mix barev a odstínů a můžete to dělat stále dokola. Právě Color Catcher se dá využít pro nastavení barevného motivu prostředí mobilu, zabarvují se ikony aplikací, pozadí, tapety. Ovládání je jednoduché a rychlé, měnit to můžete dle libosti stále dokola.

Pro focení se hodí mobil spíše z nutnosti a nouze, 13Mpx fotoaparát moc nezvládá, neumí pořádně vyvážit bílou, světlá místa jsou vypálená a nezřetelná. Při focení je dobré tedy mít trpělivost.

Alcatel A5 LED – 1080p video

Závěr

Alcatel A5 LED je telefon, který nadchne teenagery a jejich vrstevníky. Blikání LED na zandím krytu je poutavé a originální. Na telefon je spolehnutí při běžném používání, nezklame výdrží i LTE připojením. Jen mu musíte odpustit horší fotky a video.

Reklama