Alcatel OT-282: jde to ještě levněji? [recenze]

Reklama

Telefon za pár stovek nabízí barevný displej, SOS funkce, svítilnu, FM rádio. Líbit se bude přehledné menu, zrychlené volby a také dobíjecí stojánek.

AlcatelOT282_17

Alcatel OT-282 je jednoduchý telefon, který míří do rukou nenáročným zákazníkům a také seniorů. Jak už to u takových modelů bývá, nechybí přehledná klávesnice a tlačítko SOS na zadním krytu. Dobrou zprávou je dobrá orientace v menu, i když s tímto telefonem by bylo nejlepší především telefonovat.

Alcatel OT-282 ve zkratce

  • Super nízká cena
  • Dvě barvy konstrukce
  • Velká tlačítka
  • Barevný displej
  • Bez fotoaparátu
  • SOS tlačítko
  • FM rádio, integrovaná anténa
  • LED svítilna
  • Dobrá výdrž

Alcatel OT282

Rozměry: 110 × 57 × 14 mm, 88 g
Displej: 1,8″, 160 × 128 bodů, 65 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: ? MHz, ne
Paměť, úložiště, karta: ? MB, ? MB, ne
Data:
Další konektivita: microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: ne Mpx, video: ne
Podrobné specifikace
Aktuální cena Alcatel OT-282 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Konstrukce

Alcatel přispěl tímto modelem do řady seniorských telefonů, které se odlišují od sebe jen v drobnostech. Telefon za skvělou cenu koupíte v černé nebo testované bílé variantě. Už na první pohled je telefon dobře zpracovaný, zaoblené tvary dobře padnou do ruky, nikde nic nevrže, nepraská apod.

AlcatelOT282_3AlcatelOT282_2AlcatelOT282_4AlcatelOT282_1

Plasty jsou kompletně hladké, ovšem otisky na nich neulpívají. Součástí balení je nabíječka a menší stojánek, v němž mobil vždy najdete. Odtud se dá dobíjet, ale používat jej nemusíte. Stojánek potvrzuje dobíjení jasnou modrou diodou na přední straně. Určitě je fajn, že telefon obsahuje microUSB konektor, takže jej nabijete kdekoliv tímto univerzálním spojením.

AlcatelOT282_5AlcatelOT282_6

Přední strana dostala tradičně displej, je barevný s nízkým rozlišením, nastavuje se jas v pěti krocích. Na slunci toho moc vidět není, to ani nepřekvapí. Pod displejem plochu do okrajů vyplnila tlačítka. Jsou modře podsvícena, není rovnoměrné, ale svítí všude.

AlcatelOT282_7AlcatelOT282_8

Pro hovory se upotřebí zelené a červené větší tlačítko, pohyb v menu slouží to uprostřed. Šipky by mohly být větší, potvrzovací klávesa OK také moc nenarostla. Stejně jako alfanumerická tlačítka se tisknou jistě a s tichým cvaknutím. Na tlačítka se dají přiřadit rychlé volby, stačí podržet nějaké a nabídka se ukáže.

AlcatelOT282_9AlcatelOT282_10

Levá strana mobilu dostala posuvník FM rádia. V mobilu je integrovaná anténa, takže mobil poslouží pro poslech přes hlasitý reproduktor. I tak tu je jack na sluchátka a nezbytný ovladač hlasitosti. Pravý bok dostal posuvný zámek mobilu a vypínač LED svítilny. Škoda, že jsou tak u sebe, lze si je splést. Svítilna je nahoře, její síla je průměrná, spíše je to taková bludička.

AlcatelOT282_12AlcatelOT282_13AlcatelOT282_11AlcatelOT282_14

Zadní kryt na mobilu drží pevně, tady je výstup hlasitého reproduktoru a SOS tlačítko. V menu se nastavuje několik telefonních čísel, na která se budou po stisknutí posílat přednastavené SMS a hned se začne volat. Opětovné stisknutí tuto funkci vypne, během spuštění SOS režimu mobil dost hlasitě houká alarmem. Pod krytem najdete 1 000mAh baterii, která mobil bez potíží udrží týden v chodu.

AlcatelOT282_16AlcatelOT282_15

Prostředí, funkce

Alcatel má kompletní počeštěné menu, pohotovostní displej jasně ukazuje digitální hodiny a datum. Menu obsahuje veliké ikony s jasnými popisky, takže se neztratíte. Na volání poslouží registr hovorů, ten se ukáže po stisku zeleného sluchátka. Při vytáčení čísel na vás bude mobil česky mluvit a čísla opakovat. Pro seniory určitě dobrá funkce, aby se nepřeklepli.

AlcatelOT282_18AlcatelOT282_19AlcatelOT282_21AlcatelOT282_22

Pro psaní SMS se dá aktivovat slovník rychlého psaní, podporuje i diakritiku. V menu nejde nastavit jiná velikost písma, i tak je bílý font na tmavém pozadí dobře čitelné. Čtení SMS probíhá na čtyřech řádcích, font je tmavý na bílém pozadí. O něco horší to je v kalendáři, který má opravdu malé číslovky. Funkce doplňuje budíky, kalkulačka a dokonce hlasová upomínka pro namluvení vzkazů.

AlcatelOT282_23AlcatelOT282_24AlcatelOT282_25AlcatelOT282_26AlcatelOT282_27AlcatelOT282_28

Závěr

Telefon není nijak závažně pomalý, majitelé budou spokojeni. Alcatel zvládnul na jedničku konstrukci a nezapomněl na šikovný stojánek. Určitě se povedl design, velká tlačítka. Mohla tu přibýt funkce zvětšení fontu, ale to je asi jediná výtka.

Reklama