Alcatel OT-903D: nejen cena může být výhodou [recenze]

Reklama

Hledáte mobil s nízkou cenou, ladnými tvary, barevnými kryty a Androidem? Alcatel přihazuje dualSIM podporu i 2GB kartu v balení.

Alcatel OT-903D je sympatický dualSIM, který skvěle padne do ruky a má velké ambice se zalíbit především ženám. Hlavní roli samozřejmě hraje barva, vhod přijde skvělá hmotnost a v neposlední řadě čeká na využití podpora dualSIM. Levný Alcatel patří také mezi čtyři nedávno představené levné Alcately One Touch. Přesto dokáže přijít s operačním systémem Android 2.3.6 i třeba rychlými datovými přenosy. Telefon koupíte v bílé, růžové a červené barvě.

Přečtěte si recenzi dalšího levného dualSIM Alcatelu OT-991Dpokračujte zde.

Alcatel OT-903D ve zkratce

 • levný dualSIM
 • 2GB karta v ceně
 • menší konstrukce
 • barevné kryty
 • Android 2.3.6
 • dobrá výdrž
 • malá vnitřní paměť
 • podprůměrný fotoaparát

Kapitoly článku:

 1. Představení, parametry, konstrukce
 2. Hardware, systém, funkce, závěr

Alcatel OT903D

Rozměry: 110 × 58 × 13 mm, 114 g
Displej: 2,8″, 240 × 320 bodů, 262 tis barev, TFT LCD
Procesor, systém: 650 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 256 MB, 121 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 2 Mpx, video: 480p
Podrobné specifikace
Aktuální cena Alcatel OT-903D v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Konstrukce

Telefon je to malý a především na výšku má jen něco málo přes 10 cm. Přestože nejde o žádného střízlíka, tloušťka 13 mm nijak nepřekáží. Zaoblená konstrukce dává hned najevo, že tady se použily pouze plasty, tudíž žádný kov.

AlcatelOT903D_1AlcatelOT903D_13

Základní balení mobilu obsahuje standardní výbavu pro spojení s počítačem, nabití mobilu a poslech hudby. Najdete tak sluchátka, nabíječku a USB kabel s microUSB konektorem. Příjemným bonusem je 2GB microSDHC karta vložená v telefonu.

AlcatelOT903D_12AlcatelOT903D_11

Zatímco přední plasty jsou hladké, ty vzadu naopak matné. Nejvíce otisků najdete na displeji, jinak je to v pořádku. Displej není přehnaně veliký, musíme se spokojit s úhlopříčkou 2,8″. Rozlišení QVGA není žádná sláva, ale pro takto levný mobil se tomu nelze divit. Na slunci toho moc vidět není, jas se nedá regulovat automaticky, jen v nastavení. Zajímavý trik nachystal Alcatel pod displej, je tu totiž řada tří tlačítek hardwarových, které vystupují nad povrch. Pod nimi je ještě jedno veliké tlačítko Domů, které je navíc podsvíceno.

AlcatelOT903D_10AlcatelOT903D_9

Nad displejem vpravo poblikává informační dioda, svítí při dobíjení. Nad displejem je pevné ochranné sklíčko, nelze jej vůbec promáčknout. Levý bok obsahuje microUSB slot a co bych asi nečekal, je tu také spoušť fotoaparátu. Fotí se tak naležato a netradičně palcem levé ruky.

AlcatelOT903D_8AlcatelOT903D_7

V lesklém rámečku, který obíhá konstrukci mobilu, se na pravé straně ještě nabízí dvojtlačítko hlasitosti. Nahoře pak zbývá 3,5mm jack sluchátek a obvyklý zámek mobilu. Umístění nahoře je skvěle po ruce, pro odemknutí je potřeba potvrdit volbu tažením po displeji.

AlcatelOT903D_6AlcatelOT903D_5

Zadní kryt na těle drží spolehlivě, docela nudný černý rámeček skrývá místo pro 2Mpx fotoaparát bez autofokusu a LED blesku. Z prohlubně pak uslyšíte hlasitý reproduktor. Povrch krytu se zdá být pogumovaný, takže mobil na podložce jen tak neklouže. Pod krytem se nachází 1 300mAh baterie a pod ní slot na paměťovku a samozřejmě SIM. Tento slot SIM1 je vyhrazen pro použití v 3G sítích, druhý slot SIM2 poblíž fotoaparátu funguje jen pro 2G přenosy. Nabízí se tak řešení použití datové SIM do SIM1 a do SIM2 vložit kartu na volání.

AlcatelOT903D_3AlcatelOT903D_2

Ohledně výdrže s mobilem nebudete mít problém udržet jej 2-3 dny v plném stavu. S ohlédnutím na datové vytížení a používání SIM samozřejmě. Mobil výdrží nijak podstatně nevybočuje.

Kapitoly článku:

 1. Představení, parametry, konstrukce
 2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama