Alcatel OT-903D: nejen cena může být výhodou [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Alcatel OT-903D je smartphone vybavený Androidem 2.3.6. I starší verze systému je dostatečně bohatá na funkce, ovšem s jeho hladkým chodem jsou někdy potíže. Telefon pohání slabší procesor s taktem jen 650 MHz a pomáhá 256 MB RAM. V telefonu ukazuje správce 121 MB místa. Po spuštění pár aplikací se RAM zaplní a tak si na další procesy pořádně počkáte.

Telefon po startu uvítá zamykací obrazovkou, která se uvolňuje tažením dolů. Velké digitální hodiny doplňuje ukazatel data. Co však nepřehlédnete, to je signalizace vložených SIM karet pomocí barevných symbolů a s tím spojených názvů operátorů karet.

Informační lišta obsahuje ukazatele signálu obou SIM. SIM se dají odlišit názvy i barvami, standardně se odlišují modře (O2), růžově (T-Mobile) a oranžově (Vodafone). Upravíte si sami podle sebe. V liště bohužel nenajdu přepínač SIM a tak musím do nastavení. Tam se dá jednoduše zatrhnout, která SIM bude na příjmu a která vypnutá, pro tuto funkci jsem nenašel ani widget. U SIM nastavíte typ akce, pro kterou bude fungovat standardně (volání, surfování). Lišta obsahuje praktické přepínače datového provozu, GPS, bluetooth, posunutím doprava se dostanete k přepnutí profilů zvonění. Posunutím doleva objevíte volby automatického otáčení displeje, úpravy jasu a délky podsvícení.

Telefon se bez potíží připojí na Wi-Fi, nemá potíže s opětovným přihlášením. Pohotovostních obrazovek je celkem pět, na nich je dost místa na widgety i zástupce aplikací. Pro rychlejší chod mobilu doporučuji vypnout animace. I tak se mobil na mnoha místech cuká, avšak nezamrzá. Při volání bych možná ocenil trochu vyšší hlasitost sluchátka, na druhou stranu si druhá strana nikdy nestěžovala na kvalitu mikrofonu.

V paměti mobilu je uložena řada instalačních souborů aplikací a her. Po kliknutí se pak nabídne možnost instalace, takže vnitřní paměť se svižně zaplní. Vyberete si tak třeba z AVG Antivirus Pro, hry Asphalt 6, OfficeSuite pro dokumenty a další.

Správce datových přenosů je šikovná aplikace, nabízí výpis datového toku pro aplikace odděleně i celkově. Na organizaci času tu máme kalendář, uložení poznámek, budík. Data setřídíte ve správci souborů, zajímavou funkcí je spořič baterie, umí snížit jas a zakázat data při nízkém stavu nabití baterie. Telefon obsahuje plnohodnotnou navigaci s mapami Googlu, nechybí YouTube. Pro hudbu poslouží FM rádio s RDS, potřeba jsou připojená sluchátka. Malou zábavu obstará fotoaparát, jeho výkon skoro nestojí za řeč, fotografie připomínají omalovánky.

Alcatel OT-903D fotí

AlcatelOT903D_foto_2AlcatelOT903D_foto_4AlcatelOT903D_foto_6AlcatelOT903D_foto_8

Závěr

Komu telefon doporučit? Tak především spořivým uživatelům, kteří ani nemusejí využít dualSIM podpory. Malý telefon se designově určitě vydařil, navíc jej koupíte ve třech barvách. Radost uděláte svojí dceři i přítelkyni, v každém případě budou mít možnost kontrolovat sociální sítě a komunikovat. Drobný telefon poskytuje slušnou výdrž, smířit se musíte s horším rozlišením displeje a pomalejším chodem, rovněž za moc nestojí fotoaparát.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama