Alcatel OT-991D v redakci: pořídíte si dualSIM Android? [preview]

Reklama

Alcatel se pokouší na české trhu uchytit pomocí smartphonu se 4palcovým displejem s rychlými datovými přenosy a Androidem 2.3. Zajímavý bonus představuje podpora dualSIM, na to by se zájemci mohli chytnout. 

Alcatel One Touch 991D patří mezi telefony nižší třídy, což může být patrné již z cenovky hodně pod 4 tisíce korun. Výrobce trvá na označení One Touch, které pamatujeme ještě ze starých Alcatelů, tehdy se hodně funkcí jedním tlačítkem řešilo. To však nyní samozřejmě neplatí. Klasická konstrukce smarpthonu nepřináší žádné překvapení a tak tu máme docela velký mobil s větším 4palcovým displejem a řadou zajímavých funkcí včetně dualSIM.

Alcatel vsadil na samé plasty, i tak se hmotnost mobilu vyšplhala na více než 130 g. Někoho potěší přítomnost čtveřice tlačítek pod displejem, nechybí totiž ani lupa pro vyhledávání v aplikacích nebo Googlu. Tlačítka jsou podsvícená, vidět jdou ve dne díky popiskům. Čelní strana nabízí displej s rozlišením 320 × 480 bodů a to je málo. Na první pohled vidíte rastr displeje a hranatější fonty a grafiku. Na jasném světle není vidět skoro nic, nikde není ani světelné čidlo. Tady se hodně šetřilo.

Nad displejem se vyjímá přední kamera na videohovory a také informační dioda. Horní strana dostala zámek displej a tradiční 3,5mm jack na sluchátka. Ta najdete v balení, ovšem nestojí za nic. Vpravo se hodí dvojtlačítko hlasitosti, ale na spoušť se zapomnělo. Vespod Alcatel dobijete microUSB nabíječkou a tím výčet konektorů a tlačítek končí. Záda mobilu jsou povrchově tvarovaná, dost nezvykle působí část s fotoaparátem, LED bleskem a hlasitým reproduktorem. Nijak povedený vzhled ale nepřekáží využití 5Mpx snímače. Tenký plast na zádech na konstrukci drží velmi pevně, doslova jsem jej musel vypáčit, abych se dostal k baterii. Ta je typu Li-Ion s kapacitou 1 500 mAh, klasicky vydrží spolehlivě jeden den, při šetrnějším vybíjení o něco déle. Testovaný telefon obsahuje druhý slot SIM, takže lze využít chodu dvou SIM najednou.

V době Androidu 4.0 jsem byl mírně v šoku z nainstalované verze 2.3, samozřejmě i tato varianta dobře poslouží pro každodenní využití. Chod systému má na starost 800MHz procesor a jen 256 MB RAM. Velké výkony tedy od telefonu nečekejme. Kromě skromné 150 MB paměti, z níž je pro uživatele přístupných necelých 100 MB, využijete kapacitu přibalené microSDHC karty s kapacitou 2 GB. V krátkosti jsem zkusil fotit a natáčet video, podívejte se na galerii, velké zázraky se nekonají. Video se dá pořídit v maximálním rozlišení 720 × 480 bodů, mikrofon téměř nezachytává zvuk! Další zkušenosti sepíšeme do recenze.

Alcatel OT991D fotí a natáčí

Alcatel OT 991D

Rozměry: 122 × 68 × 11 mm, 131 g
Displej: 4″, 320 × 480 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 256 MB, 150 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 480p blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Alcatel OT-991D v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Reklama