Alcatel OT-991D: zadýchaný dualSIM s Androidem [recenze]

Reklama

Za necelé 4 tisíce korun koupíte telefon, který vám nabídne funkci dualSIM, velký 4″ displej, falešný 5Mpx fotoaparát a samozřejmě Android ve verzi 2.3. Jaké další překvapení Alcatel nachystal?

Alcatel OT-991D je dualSIMovou verzí modelu OT-991. Kromě přítomnosti druhého slotu SIM jde o stejné telefony, podobné jsou i jejich ceny. Koupíte jej v bílém nebo tmavém provedení, my jsme získali tu druhou. Telefon zařadíme do nižší střední třídy telefonů s Androidem 2.3, slabším hardwarem, ovšem hodně zajímavou cenou. Hodně příjemnou hodnotou je velikost displeje, dojem ale kazí nízké rozlišení.

Alcatel OT 991D

Rozměry: 122 × 68 × 11 mm, 131 g
Displej: 4″, 320 × 480 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 256 MB, 150 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 5 Mpx, video: 480p blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Alcatel OT-991D v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

Alcately se mi nikdy nelíbily a ani tento model to nijak extra nezachraňuje. Uznávám, že konstrukce s takto velikým displejem jednoduše musí být velkou plackou, ale tady se někam vytratil pohledný design. S přihlédnutím k ceně to určitě můžeme přejít.

Konstrukce váží něco přes 130 g a je to znát, mobil není žádný drobek. Tmavá konstrukce velké nadšení nebudí, hlavní roli hraje displej. Krycí sklo lze promáčknout až na displej samotný, dělají se duhy. Displej to schytá jako další v pořadí, nízké rozlišení 320 × 480 bodů je na hraně snesitelnosti, samozřejmě se s tím dá sžít. Horší to je také na slunci, tady musíte displej zastínit. Jas se nastavuje ručně v menu.

Nad displejem oceníte VGA kameru na videohovory a také informační diodu, pod displejem napočítáte 4 senzorová tlačítka. Zastánci tlačítka pro hledání tak budou nadšeni, dle mého názoru na Android stačí bohatě klasická trojice. Tlačítka reagují ochotně, dokonce jsou podsvícená, takže poslouží kvalitně.

Levá strana je holá, ta druhá má jen dvojtlačítko hlasitosti. Chybí spoušť a konektor microUSB objevíte dole. Zde využijete nabíječku nebo datový kabel. Sluchátka zapojíte nahoře do 3,5mm jacku, o využití se hlásí tlačítko zámku displeje. Přibalená sluchátka nestojí za moc, navíc mají ohnutý 3,5mm jack.

Designéři ponechali na zádech telefonu vroubkovaný tenký plastový kryt, který na konstrukci drží jako přibitý. Díky vroubkování se nechytají otisky a dojem z držení se zlepšuje. Trochu podivně působí část s čočkou fotoaparátu, LED bleskem a hlasitým reproduktorem. Jako by autorům designu došly nápady. Uvedených 5 Mpx fotoaparátu v reálu bohužel znamená interpolovaných (dopočítávaných 3,2 Mpx), takže na rovinu. Alcatel o sobě dává vědět hlasitě díky výkonnému reproduktoru.

Pod krytem se nachází 1 500mAh akumulátor, který bez potíží udrží mobil dva dny v chodu, včetně zapnutých obou SIM. Ano, tento mobil totiž podporuje dualSIM a tak pod krytem najdeme dva sloty. Jeden pro SIM1 podporuje 3G spojení, SIM2 pouze 2G. Pro surfování tak využijete hlavně SIM1, do SIM2 dáte třeba pracovní číslo. Nuznou vnitřní paměť jsem po instalaci pár aplikací skoro vyčerpal, pro uživatele totiž zbývá jen několik desítek MB. Připojit lze microSDHC kartu, jinak by se mobil snad nedal používat. 2GB kartu jsme dostali s telefonem.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama