Alcatel OT-991D: zadýchaný dualSIM s Androidem [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Hardware, systém, funkce

Koupili jsme levně, takže se smíříme s 800MHz procesorem a 256 MB RAM. Tohle musí pohánět Android 2.3 a spuštění aplikací na pozadí. Už po startu se setkáte s jemným trháním v menu, psaní zpráv, prohlížení internetu. Jakmile něco spustíte na pozadí, připravte se na sekundové prodlevy, než mobil něco spustí, natáhne atp. Prostředí Androidu 2.3 nabízí standardní funkce, po vložení dvou SIM se i na zamykací obrazovce ukazují jejich názvy. Zamknutý displej ukáže i velké hodiny, telefon odemknete tažením dolů.

Informační lišta obsahuje ukazatele signálu obou SIM. SIM se dají odlišit názvy i barvami, standardně se odlišují modře (O2), růžově (T-Mobile) a oranžově (Vodafone). Upravíte si sami podle sebe. V liště bohužel nenajdu přepínač SIM a tak musím do nastavení. Tam se dá jednoduše zatrhnout, která SIM bude na příjmu a která vypnutá, pro tuto funkci jsem nenašel ani widget. U SIM nastavíte typ akce, pro kterou bude fungovat standardně (volání, surfování).

Lišta obsahuje posuvnou nabídku pro aktivaci přenosů, přetáčení displej, profily a další funkce, stačí listovat do stran. P5i procházení telefonního seznamu jde nahoře vidět, která SIM je zrovna určena na volání. Po vysunutí lišty toto lze změnit. Barevně odlišeny jsou také přijaté zprávy, hned víte, ke které SIM patří a ze které se bude odesílat nová. Texty se píší pomocí klávesnice Android nebo TouchPal.

Hardware telefonu zvládne i animované tapety na pozadí pohotovostního displeje. Výrobce v hlavní nabídce nechal zástupce spousty aplikací. Po kliknutí se teprve doinstalují, třeba takový Facebook, Accuweather atd. V telefonu nechybí ani GPS a mapy Googlu, vhod přijde správce datových přenosů s výpisem datového toku pro aplikace odděleně i celkově. Na organizaci času tu máme kalendář, prohlížeč dokument OfficeSuite, uložení poznámek. Data setřídíte ve správci souborů, zajímavou funkcí je spořič baterie, umí snížit jas a zakázat data při nízkém stavu nabití baterie.

Fotoaparátu chybí autofokus, alespoň na LED blesk se nezapomíná. Dá se s ním tak svítit. Fotky pochází ze snímače s hodnotou 3,2 Mpx, zbytek do 5 Mpx (píše se to v nastavení) se dopočítává a taky to tak vypadá. Zklamáním je video, na němž jako by vůbec nefungoval mikrofon, sotva jde něco slyšet.

Alcatel OT991D fotí a natáčí

Závěr

Alcatel OT 991D je levný chytrý telefon se 4palcovým displejem a podporou dualSIM. Taková kombinace se jen tak nevidí a tak stojí za pozornost. Všední design konstrukce se dá vydržet, noví majitelé ale budou asi zklamáni z pomalejšího chodu systému a nižšího rozlišení displeje. Malá vnitřní paměť bude překážkou již po instalaci několika aplikací.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama