Alcatel se (už zase) vrací do Česka, nabídne odolný smartphone

Reklama

Pamatujete si ještě na staré Alcately One Touch? Jejich sláva se možná zase vrátí, výrobce se totiž pokouší o další návrat na český trh. V listopadu by se měl začít prodávat voděodolný smartphone Alcatel One Touch Ultra 997D. Z původního konceptu One Touch má ale pouze jméno.

Alcatel měl kdysi skvělý nápad, integrovat ovládání telefonu do jednoho tlačítka (proto název One Touch). Tento koncept už samozřejmě telefony nesoucí stejnou značku dávno nedodržují, dnes se jedná o naprosto obyčejné smartphony s velkým dotykovým displejem a Androidem k tomu.

Kromě toho, když francouzský Alcatel před lety ukončil výrobu telefonů, jeho ztrátovou divizi koupila čínská firma TCL. Ta pokračuje v produkci mobilů dodnes, dokonce stále udržuje při životě značku Alcatel i označení One Touch. Jaký je tedy jejich nový model One Touch Ultra 997D?

Relativně velký a těžký telefon bude k dispozici v matně bílé a kovově šedé barvě. Nabídne 4,3″ displej s rozlišením 800 × 480 bodů, který zvládne zobrazit 16 milionů barev a je samozřejmě dotykový (s kapacitní technologií). Tělo přístroje je potaženo speciální vrstvou, která odpuzuje vodu, díky čemuž je přístroj chráněn před tekutinami nebo deštěm.

Procesor nabídne dvě jádra s frekvencí 1 GHz, pro běh aplikací poslouží paměť RAM o kapacitě 512 MB. To vše by mělo umožnit plynulý běh většiny aplikací a operačního systému Android ve verzi 4.0 Ice Cream Sandwich. Velká výtka musí směřovat ke kapacitě úložiště uživatelských dat. 1 GB je pro podobné účely proklatě málo, a i když žijeme v době cloudové a Alcatel podporuje microSD karty, chtělo by to v příštích modelech trochu přidat.

Fotoaparát zvládá produkovat snímky v rozlišení 8 Mpx, k tomu natáčí 720p videa. V tomto směru si tedy nemůžeme stěžovat, chtělo by to snad jen autofokus. Datová výbava je předvídatelná, Alcatel podporuje všechno až po HSPA (7,2 Mb/s pro download a 5,76 Mb/s pro upload). Hodně zajímavá je podpora dvou SIM karet současně.

Čínský výrobce samozřejmě může počítat s velkou nostalgií Čechů, kteří si pamatují původní Alcately. Cena 5 990 Kč za výkonný telefon s Androidem a podporou DualSIM není nijak přehnaná, takže by mohl mít úspěch. Držme mu palce, třeba nám na trhu přibude nový výrobce.

Základní parametry

Rozměry, hmotnost: 130 × 68 × 11 mm, 143 g
Displej: 4,3″, 800 × 480 bodů, 16 milionů barev, kapacitní
Fotoaparát: 8 Mpx, diodový blesk, video 720p
Data: GPRS, EDGE, UMTS, HSPA (7,2 Mb/s / 5,6 Mb/s)
Procesor: 1 GHz, 2 jádra
Paměť: 512 MB RAM, 1 GB úložiště, microSD
Další konektivita: 3,5mm jack, microUSB, Bluetooth, Wi-Fi, Wi-Fi tethering, GPS
Baterie: 1 800 mAh, 400 hodin pohotovosti, 960 minut hovoru

Reklama