Alcately Idol 5 a 5S míří do prodeje v ČR a SR

Reklama

Do českých a slovenských obchodů si to namířily novinky Alcatelu, oba mají displeje 5,2 palců, slušný hardware, čtečku otisků prstů a další zajímavé funkce. Známe přesné ceny.

Alcatel posílá do prodeje dva nové modely telefonů, vybavené jsou kovovou konstrukcí se zaobleným designem. Alcatel Idol 5 a Idol 5S mají IPS LCD s velikostí 5,2 palců s fullHD rozlišením. Tloušťka konstrukce je jen 7,5 mm, na displeji je pak do krajů zaoblené 2.5D sklo. Výkonnější model Idol 5 má 8 jader procesoru MediaTek, zatímco model Idol 5S stejný počet jader Helio. Shodné jsou parametry 3 GB RAM, úložiště Idolu 5 je velké 16 GB, u Idolu 5S pak 32 GB.

Alcatel Idol 5S nabízí 12Mpx fotoaparát s hybridním autofokusem a vysoce svítivým LED bleskem. U Idolu 5 najdeme 13Mpx snímač a 5Mpx kameru vepředu. Pro multimédie a se bude hodit více Idol 5S, má totiž dva výkonné hlasité reproduktory 3,6 W se zesilovačem. Výrobce dokonce nabízí jako příslušenství brýle pro virtuální realitu, do nichž lze vložit i jiné telefony s velikostí displeje 5-6 palců.

Alcatel Idol 5 se prodává kovově černém odstínu, např. na Alza za 5 280 Kč.

Alcatel Idol 5S je v prodeji v kovově šedé variantě, např. na Alza za 9 601 Kč.

Reklama