Aligator A870: telefon pro každého seniora [recenze]

Reklama

Jestliže hledáte mobil pro babičku s dědečkem, určitě jste objevili značku mobilů Aligator. Tento model se pyšní dobíjecím stojánkem, který se postará o to, aby byli senioři stále na příjmu.

AligatorA870_11

Aligator A870 patří mezi nejjednodušší telefony na trhu, na první pohled je zřejmé, že výrobce vsází na přehledný design ovládacích prvků a nejinak je tomu v prostředí mobilu. Aligator nemá dotykový displej, o vše se postarají výrazná tlačítka nebo posuvníky. Plastová konstrukce moc bytelná není, takže doporučuji s telefonem neházet o zem.

Aligator A870 lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>


AligatorA870_1AligatorA870_2AligatorA870_9AligatorA870_8

Praktický stojánek se stane místem pro odložení mobilu, už jej nebude třeba hledat někde na pohovce či jinde. Po každém hovoru nebo SMS tak má svoje pevné místo v domácnosti. Telefon se dá samozřejmě nabíjet i přes microUSB konektor napřímo z kabelu a přibalené nabíječky. Ve stojánku je to jednodušší a majitelé nemusejí trefovat nevelký konektor.

AligatorA870_6AligatorA870_5AligatorA870_7AligatorA870_4

Základní ovládací prvky jsou zřejmé, kromě klávesnice se nabízejí klávesy pro hovory (červené/zelené), nad nimi pak klávesy na potvrzování voleb v jednoduchém menu. Šipky nahoru a dolů slouží na pohyb v menu. Levá strana obsahuje klávesu spuštění FM rádia, není zapotřebí zapojení sluchátek. Mobil automaticky najde stanice v okolí a z hlasitého reproduktoru lze hned poslouchat. Trochu výše je pak ovládání hlasitosti. Na pravé straně pak najdete menší posuvník, který slouží jako zámek mobilu. Posuvník výše rozsvítí LED baterku na horní straně mobilu. Vespod zbývají kontakty pro stojánek a nezbytný 3,5mm jack na sluchátka z balení.

AligatorA870_3AligatorA870_10

Záda telefonu mají dokonce fotoaparát s nízkým rozlišením 1,3 Mpx s bleskem, možná někdy upotřebíte. Hlavní roli tu však má SOS oranžové tlačítko, kterému přiřadíte funkce v menu. Podržením může automaticky volat předvolené kontakty, odešle varovné SMS. Zadní kryt baterie skrývá sloty na SIM a microSD kartu, takže lze uložit vlastní hudbu, která se dá využít třeba na vyzváněcí tón.

AligatorA870_12AligatorA870_13AligatorA870_14AligatorA870_15AligatorA870_16AligatorA870_17

V základním menu mobilu se dá snadno zorientovat, napomáhají velké ikony a jasné popisky. Dostanete přehled o hovorech, kontaktech a zprávách. Pro připojení k internetu se využívá WAP, jiné přenosy se nedají realizovat. Pro focení pracuje podprůměrný snímač a fotí se nezvykle klávesou číslo 5. Kalendář překvapí miniaturními čísly, tady s horším zrakem nepochodíte. Jinak najdete budíky, diktafon, přehrávače videa a hudby. Tento telefon však slouží primárně pro telefonování a SMS a na to stačí bohatě. Na hlavním displeji svítí dobře viditelné hodiny a datum.

Za příznivou cenu koupíte telefon s hlasitým vyzváněním s přehlednou konstrukcí a především praktickým dobíjecím stojánkem.

Reklama