Aligator C100: a zdravíčko slouží, babičko? [recenze]

Reklama

Výrobce seniorských telefonů nezahálí a model C100 přichází s novými funkcemi. Pomocí vzdáleného ovládání lze kontrolovat zdravotní stav majitele, přibyla předpověď počasí, zůstalo osvědčené SOS tlačítko. Nechybí praktický dobíjecí stojánek.

Aligator C100 rozšiřuje řadu jednoduchých telefonů určených pro nenáročné uživatele a především pro seniory. Mobil slouží hlavně pro volání a posílání zpráv, jeho výsadou je čitelná klávesnice. Potěší barevný displej, silná svítilna a také robustní dobíjecí stojánek, netřeba se tak trefovat do konektoru nabíječky.

Aligator C100 ve zkratce

 • Dobíjecí stojánek
 • GPRS přenosy
 • Barevný displej
 • Přehledná klávesnice
 • Silná LED svítilna
 • SOS tlačítko
 • SOS Locator
 • Aplikace Zdraví
 • Vzdálená správa telefonu

Aligator C100

Rozměry: 114 × 54 × 16 mm, 99 g
Displej: 1,77″, 160 × 128 bodů, ? barev, TFT LCD
Procesor, systém: ? MHz, ne
Paměť, úložiště, karta: ? MB, ? MB, ano
Data: GPRS
Další konektivita: microUSB
Fotoaparát: ne Mpx, video: ne
Podrobné specifikace
Aktuální cena Aligator C100 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Kapitoly článku:

 1. Představení, parametry, konstrukce
 2. Hardware, systém, funkce, závěr

Konstrukce

Aligator C100 se prodává v jediné barevné variantě, kdy přední strana je černá, zbytek pak světlý. V balení najdeme microUSB kabel o délce asi 90 cm, síťovou nabíječku a stojánek. Proč zmiňuji délku kabelu? Protože mohla být klidně větší, aby dosáhla na výše položený stůl od zásuvky. Díky stojánku totiž stačí mobil odložit a více se netřeba starat o dobíjení. Stojánek je také jediné místo, kde by se měl mobil obvykle odkládat.

Telefon je menších rozměrů a kompletně z plastu. V ruce mobil vyloženě neklouže, možná by se hodilo nějaké pogumování. Čelní stranu tradičně zabrala zřetelná klávesnice, tlačítka jsou natěsnána na sebe. Pro stisk třeba vynaložit menší tlak, pak jistě cvaknou a reagují. Pro příjem hovoru může sloužit jakékoliv tlačítko, nebo také ta „sluchátková. Mobil se umí automaticky zamykat. Podsvětlení se tváří docela rovnoměrně, ale není tomu tak. Tlačítkem s křížkem přepnete mobil do tichého režimu, podporovány jsou vibrace.

Nad tlačítky je barevný TFT displej s nízkým rozlišením. Texty a ikony se ukazují na světlém pozadí, bohužel nelze ovlivnit jejich velikost. K ikonám nemám připomínek, font by se mohl zvětšit. Na jasném světle toho moc vidět není, spíše nic, vyhovuje tedy přítmí nebo zastínění.

Horní strana obsadila dvojice LED diod jako svítilna. Může svítit neustále nebo po zapnutí na 3 minuty. Aktivaci má v moci tlačítko na pravém boku. Jiná tlačítka po bocích nejsou, zcela vespod zbývá masivní gumová krytka. Pod ní čeká microUSB slot a 2,5mm jack sluchátek. Žádná v balení nejsou a na nabíjení stačí stojánek, takže tohle se používat nemusí.

Na zádech je zvýrazněno SOS tlačítko. Není sice nijak veliké, po krátkém přidržení se dají použít SOS funkce v mobilu. Tyto jsme již testovali u jiných Aligatorů. Nejprve je potřeba v menu nastavit kontakty, na které se bude odesílat SMS zpráva a pak telefonovat, v jakém pořadí. Příjemců může být pět, text zprávy lze upravit. Spolu s touto zprávou můžete poslat i informaci o poloze. Aligator podporuje určení polohy díky SOS Locator. Jak funguje, se podívejte na naše video a článek je zde:

Zadní část telefonu ještě doplňuje hlasitý reproduktor. Jeho výkon je ohlušující! Zámek krytu baterie na svém místě drží pevně, postníkem jej uvolníte. Pak se dostanete k 1 000mAh baterii a pod ní se dává SIM a microSDHC. Na kartu se mohou exportovat data z mobilu, pro poslech hudby ji nevyužijete, telefon nemá přehrávač.

Kapitoly článku:

 1. Představení, parametry, konstrukce
 2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama