Aligator C100: a zdravíčko slouží, babičko? [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Funkce, výbava

Telefon se narodil hlavně pro zprávy a telefonování, víc moc funkcí tu nenajdeme. Pohotovostní displej obsahuje informace u datu, času, síle signálu a stavu baterie. Levou klávesou se dostanete do menu, v němž se dá pohybovat klávesovou zkratkou na klávesnici. Telefon k mému překvapení podporuje GPRS přenosy a hned druhá položka v menu prozradí, k čemu. Jde o předpověď počasí, která se stahuje z internetu. Sice je hodně zjednodušená, ale hodit se může. Akorát nevím, jestli budou mít majitelé Aligatorů aktivovaný datový balíček. GPRS nastavení se stáhlo automaticky ze sítě, netřeba řešit manuálně.

Pohyb v hlavním menu je rychlý a bez zádrhelů. Pro zprávy tu je editor se třemi řádky a jedním s nabízenými symboly. Přepnout se dá do slovníku, odpočítávají se znaky, nechybí složka koncepty. Kromě editoru hovorů budete potřebovat seznam kontaktů. Ten je rozdělen na ty obrázkové (s fotkami) a klasický jednoduchý seznam. Prvních osm kontaktů (shodují se s tlačítky na klávesnici) se dá opatřit fotkami. Buď si vyberete ze seznamu, nebo si nahrajete vlastní. Na pohotovostním displeji pak stačí dát Jména a zobrazí se vám první čtyři fotky. Podle obličeje snadno poznáte, koho chcete volat, a stačí stisknout na klávesnici. Ke každému kontaktu uložíte jméno, číslo, obrázek a melodii (lze nahrát i vlastní přes mikrofon).

Na buzení využijete jeden ze čtyř budíků, hodit se může jednoduchá kalkulačka. Škoda, že tu není alespoň FM rádio. V nastavení máte možnost nastavit dobu, kdy nebudete rušení žádným telefonátem, také se dají „vypnout“ ikony v hlavní nabídce, kam by uživatel neměl mít přístup. Zajímavou funkcí je aktivace speciálního režimu, kdy je mobil vypnutý, ale stále lze využít SOS tlačítko na druhé straně.

Velkou pozornost zaslouží aplikace Zdraví. Tady se dá totiž dlouhodobě evidovat zdravotní stav majitele, ať už jde o krevní tlak, puls, hladinu cukru v krvi, okysličení, hmotnost, tělesnou teplotu a počet zvládnutých kroků. To vše se dá do mobilu ukládat den po dni a poté sledovat na speciálním webovém rozhraní.

Do něj se dá přihlásit po zadání IMEI mobilu a kódu, který je k vidění v mobilu. Přes GPRS data se pak synchronizuje nejen obsah aplikace Zdraví, ale dá se takto na dálku nastavovat spousta parametrů, varování na podání léků apod. Z internetového prohlížeče do mobilu pošlete další fotky, upravíte nastavení. Zatím nemám dostatek zajímavých dat, ale za pár dní už bude na grafech něco vidět a ukážu vám výsledky sledování v příštím článku.

Závěr

Aligator C100 je jednoduchý telefon s praktickým dobíjecím stojánkem, přehlednou klávesnicí a barevným displejem. Obsahuje osvědčené funkce jako SOS tlačítko a určení polohy SOS Locator. Navíc přichází s novým menu s fotkami kontaktů a zájemci mohou evidovat svůj zdravotní stav a sledovat vše graficky na webovém rozhraní. Slabinou dobrého nápadu je nutnost aktivace datového balíčku.

Kapitoly článku:

  1. Představení, parametry, konstrukce
  2. Hardware, systém, funkce, závěr

Reklama