Aligator C100: takhle se hlídá zdravotní stav!

Reklama

Telefon pro seniory může nabídnout více funkcí, než jen klasické volání a posílání SMS. Aligator má nejen SOS tlačítko a SOS Lokátor, teď přidává evidenci zdravotního stavu společně se synchronizací na web. Jak to funguje?

 

Aligator C100 patří mezi poslední přírůstky do rodiny seniorských telefonů s výraznou klávesnicí, jednoduchým menu a také dobíjecím a odkládacím stojánkem. C100 jsme testovali před pár dny, recenzi čtěte v tomto článku.

Aligator C100

Rozměry: 114 × 54 × 16 mm, 99 g
Displej: 1,77″, 160 × 128 bodů, ? barev, TFT LCD
Procesor, systém: ? MHz, ne
Paměť, úložiště, karta: ? MB, ? MB, ano
Data: GPRS
Další konektivita: microUSB
Fotoaparát: ne Mpx, video: ne
Podrobné specifikace
Aktuální cena Aligator C100 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Jednou ze zajímavých funkcí, je evidence zdravotního stavu. Jelikož telefonu umožňuje bezdrátovou synchronizaci přes mobilní data, lze si zdravotní deník ukládat na webové rozhraní (za předpokladu, že majitel mobilu má aktivovaný datový balíček). Aligator nachystal na adrese http://www.aligator.cz/vzdalene-nastaveni-telefonu-prihlaseni, nebo krátce tel.aligator.cz rozhraní, odkud lze telefon na dálku spravovat a nastavovat. Zde se také ukládají data z mobilu, kam se zadávají při každodenním měření. V telefonu se tak ukládají jednoduché grafy, prohlížení na počítači je samozřejmě pohodlnější.¨

Do rozhraní se přihlašuje pomocí IMEI (pod baterkou) a unikátního kódu, který je v menu Pokročilá nastavení. Synchronizovat lze kontakty, fotky, zdravotní údaje. Zahájení synchronizace může proběhnout z mobilu nebo na dálku z internetu. Taktéž se na dálku upravuje nastavení telefonu, alarmy, galerie. Ze zdravotních údajů se dá uložit celkový zdravotní stav, hodnoty krevního tlaku, puls, hladinu cukru v krvi před a po jídle, také hladina kyslíku, hmotnost, teplota a ušlapané kroky.

U všech těchto parametrů lze na internetu nastavit upozornění, kdy se nějaké hodnoty odchýlí od zadaného rozmezí. Upozornění přijde v SMS na až tři příjemce.

V mobilu se zdravotní údaje třídí podle týdne, měsíce a roku, rozhraní webového programu týden neumí. Barevně odlišené sloupce třeba v případě tlaku ukazují naměřené hodnoty. Aligator ukazuje, že seniorské telefony mohou nabídnout i více než nouzové volání, evidence zdravotních údajů mi přijde dost praktická. Ještě tak „donutit“ majitele, aby hodnoty zadávali do mobilu denně a pak se stačí na dálku podívat, jak na tom jsou se zdravím.

Reklama