Aligator R10 Extremo: levný parťák do nepohody

Reklama

 

Hledáte malý odolný telefon s klávesnicí? Aligator má téměř kapesní model, který můžete vykoupat ve vodě a vyválet v bahně, to vše přežije. Navíc podporuje dualSIM a potěší výdrží řadu dní v kuse.

AligatorR10Extremo_1

Aligator R10 Extremo

Rozměry: 122 × 56 × 20 mm, 126 g
Displej: 2″, 240 × 320 bodů, 262 tis. barev, TFT
Procesor, systém: ? MHz, ne
Paměť, úložiště, karta: ? MB, ? MB, ano
Data: GPRS EDGE
Další konektivita: microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 2 Mpx, video: ?
Podrobné specifikace
Aktuální cena Aligator R10 eXtremo v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Aligator R10 Extremo není žádným ořezávátkem, sice je jeho konstrukce převážně plastová, ovšem nechybí potřebné „nárazníky“ po bocích a tak snese i nějaký ten pád. Telefon jsme měli možnost vyzkoušet a tak přinášíme postřehy – díky rozměrům se telefon do ruky skvěle vejde, kapsu určitě neutrhne se 126 g. Škoda, že nikde nevidím poutko na šňůrku. Plastová konstrukce se vyznačuje odolností IP67 proti vniknutí prachu a vody, zadní kryt baterie obsahuje těsnění a vše drží dva šroubky. Drobný šroubovák dostanete spolu s telefonem.

AligatorR10Extremo_3

Spodní strana má tvrdou gumovou krytku microUSB konektoru, je dost zapuštěný a tak klasická nabíječka nedosáhne. Musíte vzít tu s delším konektorem v balení. Nechybí ani sluchátka do zabudovaného jacku. Průzkumem zjistíte, že tento outdoorový mobil postrádá LED blesk a tedy i svítilnu, škoda.

AligatorR10Extremo_2

Vepředu najdete jasně odlišená tlačítka a ovládací prvky, jejich logiku pochopíte ihned. Jelikož mobil nemá operační systém, budete se pohybovat po matici ikon a potvrzovat středem směrové klávesy. Tlačítka jsou samozřejmě podsvícená, nad displejem bdí hladké sklíčko, velikost 2 palce je pod obvyklým průměrem moderních telefonů, ale o tohle tu nejde. Aligator je navržen hlavně pro volání a SMS, a to zvládá. Česká nabídka aplikací pamatuje i na doplňkové aplikace pro přehrávání hudby, organizaci času, také dojde na FM rádio, organizér a další drobnosti. Pohyb v menu je dost svižný a nebude nijak zdržovat. Kontakty si nahrajete výhradně přes kopírování ze SIM, jinak to nejde. Výrobce hovoří ve specifikacích až o 10 dnech pohotovosti, což je určitě zajímavá zpráva, nemusíte se tak často dobývat k microUSB konektoru.

Pro nenáročné uživatele a také děti lze mobil doporučit. Nemusíte se bát o poškození vlhkostí a prachem, na volání a posílání SMS nepochybně dostačuje. Pokud ještě potřebujete mít dual SIM a neutratit moc peněz, tak není co řešit.

Reklama