Aligator R11 Extremo: levný drsňák [recenze]

Reklama

Drobný mobil s cenovkou kolem 1 500 Kč je připraven snést hrubé zacházení, litry vody, tuny prachu a přitom dobře sloužit pro volání a posílání zpráv. Nic moc navíc už neumí, ale to vůbec nevadí.

AligagtorExtremoR11_7 (2)

Aligator R11 Extermo

Rozměry: 126 × 59 × 16 mm, 125 g
Displej: 2,2″, 176 × 220 bodů, 262 tis. barev, TFT LCD
Procesor, systém: ? MHz, ne
Paměť, úložiště, karta: ? MB, ? MB, ano
Data: GPRS EDGE
Další konektivita: microUSB
Fotoaparát: ? Mpx, video: ne
Podrobné specifikace
Aktuální cena Aligator R11 eXtremo v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Aligator R11 Extremo stojí pár stovek, podporuje dual SIM, obsahuje praktické funkce jako FM rádio, SOS Locator i LED svítilnu. Dokonce nechybí ani základní fotoaparát s bleskem. Robustní žlutočerná konstrukce padne do ruky skvěle, nízká hmotnost umožňuje jeho nošení třeba na šňuře na krku.

AligagtorExtremoR11_1AligagtorExtremoR11_2

Mobil s normou krytí IP67 se narodil pro dobrodruhy, mobilní začátečníky, sportovce, ale třeba i dělníky, pracující venku a jinde. Vždyť mobil snese lehké pády, přežije koupel ve vodě, písku, prachu. K tomu se jednoduše ovládá tlačítky, netřeba se dotýkat displeje, nebylo by to k ničemu.

AligagtorExtremoR11_4AligagtorExtremoR11_3

Mobil v krabičce doplňuje přehledný český návod, rovněž sluchátka s microUSB připojením (není tradiční 3,5mm jack), nezbytná microUSB nabíječka a malý šroubovák k uvolnění zadního krytu telefonu. Tam se totiž dávají SIM a baterie a microSD karta. Pak se šroubky utáhnou a můžete mobil hodit do vody. Tedy po nezbytném uzavření gumové záslepky microUSB na boku.

AligagtorExtremoR11_6AligagtorExtremoR11_10

Pevná konstrukce mobilu je obalena pryžovými rohy, rovněž se guma dostala na záda. Žlutá barva nahrává snadnému nalezení mobilu v tašce, batohu nebo bedně s nářadím. Z výroby je na displeji nalepena folie, displej  je pouze 2,2 palců velký. Nízké rozlišení a viditelný rastr znaků nepřekvapuje, jas displeje je dost silný. Horní strana poskytuje LED svítilnu, zapnete ji podržením nuly na klávesnici. Devítkou se zapíná tichý režim. Směrová klávesa zase umí pustit fotoaparát, editor zpráv, telefonní seznam. Co si nastavíte sami. Záda mobilu prozrazují velký reproduktor, jeho výkon je opravdu vysoký, takže jej nepřeslechnete snad ani na rockovém koncertě.

AligagtorExtremoR11_11

Tlačítka na čelní straně jsou kompletně podsvícena slabým bílým světlem, včetně středu směrové klávesy. Povrch tlačítek docela klouže, jejich stisk uslyšíte s tichým cvaknutím. Reakce tlačítek je blesková, hend se píšou znaky nebo spouštějí aplikace.

AligagtorExtremoR11_8AligagtorExtremoR11_9

Telefon nemá operační systém, jde o jednoduchou platformu bez možnosti rozšíření o další funkce. Základem je menu s grafickými symboly, další podnabídky jsou textové. U každé položky je číslo, takže stačí stisknout na klávesnici a hned se na něj kurzorem přesunete. Mobil podporuje pouze spojení přes wap, pak také bluetooth pro sluchátka apod.

AligagtorExtremoR11_12AligagtorExtremoR11_13AligagtorExtremoR11_14AligagtorExtremoR11_15

Aligator se tak hodí vyloženě na volání, posílání SMS a MMS, můžete poslouchat hudbu z přehrávače, z FM rádia, využít diktafon. Za zmínku stojí kelandář, úkolovník, také budík a kalkulačka. Velikost displeje moc nenahrává využití těchto funkcí, osobně bych mobil měl pouze na volání a zprávy.  Editor zpráv podporuje rychlé zadávání znaků a slov s vlastním slovníkem. Písmo ale už nejde třeba zvětšit. U kontaktů lze přiřadit svůj tón, fotografii.

AligagtorExtremoR11_19AligagtorExtremoR11_18AligagtorExtremoR11_17AligagtorExtremoR11_16

Ohledně výdrže budou majitelé spokojeni, jelikož kapacita 1 450 mAh dostačuje na pohotovostní režim v řádech dní. Telefon sám energii spotřebovává minimálně, když nejsou přítomny datové přenosy. Pro focení se mobil nehodí, rozlišení zřejmě VGA ani nemá cenu předvádět. Pro uložení fotky ke kontaktu ale vyhoví. Zkrátka pokud hledáte odolný levný telefon, neuděláte chybu.

Reklama