Aligator R5 Outdoor: pro zvlášť odolné seniory

Reklama

Odolných telefonů nám v poslední době začalo přibývat. Sony Ericsson Xperia Activ i Motorola Defy jsou ovšem smartphony. Aligator R5 se místo toho zaměřuje hlavně na seniory. A vlastně na všechny, kteří touží po odolném mobilu s pohodlným ovládáním za méně než 1 500 Kč.

Aligator R5 jsme získali na recenzi v originálním oranžovo-černém provedení. Podle fotek existuje i kompletně černá varianta. Na funkce přístroje se podíváme až v recenzi, nyní si jen v krátkosti popíšeme jeho vzhled.

Oranžová klávesnice je převzata z jiných seniorských přístrojů Aligator, tentokrát se hodí zdůraznit, že půjde docela dobře ovládat i v rukavicích. Jen tlačítko se šipkami zůstává stále hodně malé.

Pod klávesnicí jsou dvě tlačítka, jedno z nich je evidentně svítilna, druhé pravděpodobně spouští rádio. Boky telefonu tentokrát zůstávají skoro úplně prázdné a stejně jako část zadního krytu jsou pogumované.

Na zádech mobilu najdete obvyklé SOS tlačítko, zadní kryt tentokrát drží na svém místě díky dvěma masivním šroubům. Otočíte s nimi jen za pomocí mince. Nehtem mi to rozhodně nešlo. Odolnost přístroje podporují ještě šroubky, které jsou po obvodu krytu.

Jediný konektor se nachází na levém boku, je pochopitelně chráněn krytkou. Užitečnou vlastností je masivní poutko na horní hraně.

Aligator R5 splňuje normu IP56, má tedy vyšší odolnost proti nárazu, vodě a prachu. Podrobnější informace vám již brzo nabídneme v recenzi.

Aligator R5 Outdoor lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama