Aligator S4700 Duo: dostupný Android překvapí [recenze]

Reklama

Pokud hledáte telefon s velkým displejem a nechcete za něj dát spoustu tisíc, můžete Aligator zařadit do svého výběru. Mobil poskytuje dostatek výkonu na zábavu i pro každodenní použití, rozhodně nezarmoutí tenkým designem.

AligatorS4700Duo_1

Aligator S4700 Duo HD

Rozměry: 139 × 68 × 10 mm, 155 g
Displej: 4,7″, 1280 × 720 bodů, 16 mil. barev, TFT LCD
Procesor, systém: 4 jádra, 1300 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 1000 MB, 4000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 8 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena ALIGATOR S4700 Duo v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

Aligator S4700 Duo nestojí ani 4 000 Kč a to má Android poháněný 4jádrovým procesorem, nechybí 3D akcelerátor a 1 GB RAM. Telefon koupíte v tmavém nebo perleťovém provedení, ta světlá varianta se povedla. Plastová konstrukce s nepatrně ostřejšími hranami je vzadu tvarována a připomíná hladký „polštářek“, hmotnost 155 g nijak nepřekáží.

Aligator S4700 Duo ve zkratce

  • příjemný design s tloušťkou 10 mm
  • postrádá informační diodu
  • podpora dual SIM
  • ochranná folie na displeji
  • solidní výkon hardwaru
  • podsvětlená senzorová tlačítka pod displejem
  • HD rozlišení displeje

Design

Rozhodně nikoho neurazí, spíše naopak. Perleťový zadní kryt se povedl a plynule přechází na přední stranu. Tmavá přední strana dostala velký displej a pod ním se po dotyku rozsvítí trojice senzorových tlačítek. Stříbrný rámeček kolem konstrukce vypadá už trochu retro, ale tlačítka v něm se dobře tisknou a hned je najdete.

AligatorS4700Duo_preview_2AligatorS4700Duo_preview_1

Konstrukce

Velikost telefonu je možná už moc na dámské ruce, nicméně světlá varianta je možná určena právě jim. Na displeji s HD rozlišením najdete z výroby ochrannou folii proti poškrábání a určitě se bude hodit. Vlasové škrábance se totiž objevily i na ní. Trojice tlačítek pod displejem se rozsvítí vždy po dotyku na krátkou dobu, v nastavení nelze prodloužit tuto dobu. Konstrukce je těžká akorát, přes použitý plast vykazuje velkou pevnost, nikde nic nevrže a celkově z ní budete mít dobrý pocit.

Aligator_S4700_1Aligator_S4700_2

Displej

Displej s HD rozlišením nabízí příjemné barvy díky IPS technologii, s podsvícením se zdatně vypořádává automatické čidlo, neměl jsem potřebu řídit jas manuálně. Obraz je nejlepší z přímého pohledu, ale ani pod úhlem se vyloženě nekazí. Displej je laminovaný s podporou multitouch, během ovládání reaguje dobře na dotyky prstů.

Systém, hardware, výdrž

Android 4.4.2 v čisté formě neklade nějaké překážky v používání. Po spuštění mobilu se najdou vložené SIM karty, případně jen jedna z nich. Práce systému je svižná s jistou odezvou, počítejte s mírným zahříváním při delším hraní a jiných činnostech. Pod obalem totiž pracuje 4jádorvý procesor 1,3 GHz a 1 GB RAM. Kvůli menší paměti 4 GB počítejte s vložením microSD karty a pravidelným odkládáním aplikací a her právě na ni. Jinak se budete potýkat s hláškou o nedostatku místa pro stažení instalačních souborů z Google Play. Vložená 2 000mAh baterie udrží telefon v provozu bez problémů jeden den, když budete šetřit datové přenosy a záři displeje, dostanete se na víc. Při běžném používání s hovory a další online komunikací jsem nabíjel každý den.

AligatorS4700Duo_displej_5AligatorS4700Duo_displej_6AligatorS4700Duo_displej_2

DualSIM

Duální slot na SIM karty se zpřístupní po vyjmutí baterie. Po spuštění mobilu stačí zadat hesla pro SIM karty a už jste na příjmu na obou. Kartám lze přiřadit jinou barvu, vyhradíte možnosti datového spojení a volání třeba jen jedné z nich. V registru hovorů a zpráv pak díky číslům SIM karet zjistíte, kterou kartu vytěžujete a jak.

Data a další funkce

Aligator podporuje 3G sítě včetně HSDPA+, nezaznamenal jsem potíže se spojením Wi-Fi. Někteří majitelé uvádí na internetu potíže s GPS signálem a přesností, zřejmě je to již odladěno, s telefonem se lze navigovat v autě, při jízdě na kole, chůzi a to bez obav. Android v Aligatoru je připraven na instalaci dalších aplikací, jelikož začínáte pouze se základní výbavou od Googlu.

AligatorS4700Duo_displej_11AligatorS4700Duo_displej_10AligatorS4700Duo_displej_9

Fotoaparát

Tomu jsme se věnovali v našem preview. Výrobce vsadil na horší čipy a interpoluje (přepočítává) snímky na vyšší rozlišení až 8 Mpx nebo 5 Mpx s předním snímačem. Fotky se většinou povedou, počítejte s formátem 3:4, na video slouží rozlišení HD. Pozor dejte na dobré zaostření, někdy se telefonu podaří vyfotit rozmazané záběry.

AligatorS4700Duo_foto_4AligatorS4700Duo_foto_2

Závěr

Za cenu do 4 000 Kč se Aligator dá doporučit. Jedinou vadou na kráse je málo kapacity vnitřní paměti, kdyby bylo 8 GB, hned bych byl spokojenější. Chybějící informační diodu lze totiž akceptovat, zbytek výbavy totiž ostudu neudělá.

Reklama