Aligator V500: pro vnučku i babičku [recenze]

Reklama

Aligator, výrobce telefonů pro seniory, zachraňuje zašlou slávu véčkových mobilů. Jeho model V500 sice splňuje všechny požadavky na mobil pro babičku, stydět se za něj ale nemusí ani vnučka, tedy pokud nepotřebuje příliš pokročilé funkce. Vypadá totiž velmi stylově.

AligatorV500_1AligatorV500_2

S véčkovými telefony přišla jako první Motorola, své mobilní ostruhy si s jejich pomocí v Česku vysloužil Samsung (vzpomínáte ještě na tu záplavu malých stříbrných véček?). Móda telefonů s rozevírací konstrukcí ale skončila stejně rychle jako poblouzněnost videohovory. Přitom, na rozdíl od nich mají véčka mnoho nesporných výhod. Předně vypadají pěkně. Mohou být menší, protože displej se smí klidně roztáhnout na celý jeden díl, zatímco pro pohodlně velkou klávesnici je k dispozici díl druhý. Hovor lze v řadě případů přijmout otevřením véčka, takže se vám jen stěží stane, že by se vám někdo dovolal „do kapsy“. A tak dále.

Kapitoly článku:

  1. Představení, konstrukce
  2. Funkce, fotogalerie, závěr

Aligator V500

Rozměry: 101 × 50 × 20 mm, 95 g
Displej: 2,4″, 240 × 320 bodů, 65 tis barev, TFT LCD
Procesor, systém: ? MHz, ne
Paměť, úložiště, karta: ? MB, ? MB, ano
Data: GPRS
Další konektivita: microUSB
Fotoaparát: 1,3 Mpx, video: ne blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Aligator V500 v českých e-shopech: (Zdroj: Heureka.cz, )

AligatorV500_4AligatorV500_3

Není proto divu, že Aligator přišel s véčkovým telefonem pro seniory. Nebo spíš pro seniorky, jak napovídá červeno-černá barevná kombinace. Nutno zmínit, že na pultech obchodů bude k dispozici i více pánská varianta kombinující titanově šedou a černou barvu. V balení najdete kromě telefonu s baterií a návody také nabíjecí stojánek, microUSB kabel a trafo nabíječky. Máte tedy na výběr, zda Aligator V500 dobijete kabelem s počítače, nebo propojíte nabíječku, kabel a mobil, nebo do celé hry přidáte ještě stojánek (nabíječka-kabel-stojánek-mobil).

AligatorV500_5AligatorV500_6

Už při vkládání SIM karty (pod vyjímatelnou 1000mAh baterii) vás zaujme slot pro paměťovou kartu microSD. Je umístěn taky pod baterií, což je trochu nepohodlné, u seniorů se ale nejspíš nepředpokládá, že budou paměťovou kartu příliš často měnit.

Diody ukryté pod povrchem

SIM kartu i baterii máme vloženou, pojďme prozkoumat Aligator V500 zvenčí. Jak již bylo řečeno, jedná se o mobil véčkové konstrukce. Pro pamětníky dodávám, že z těla přístroje nečouhá žádná anténa. Tělo i všechny kryty jsou plastové, nic jiného bych u telefonu v této cenové kategorii neočekával.

AligatorV500_7AligatorV500_8

Na přední straně najdete černý štít obsahující čočku VGA fotoaparátu. Pod ním je logo Aligator, které ovšem nahoře a dole doplňují na první pohled nepříliš zřetelné kontrolky. Ta horní se rozbliká, pokud máte zmeškaný hovor, spodní zase svým blikáním indikuje příchozí zprávu.

AligatorV500_9AligatorV500_10

Celobarevná zadní strana je vyhrazena čočce hlavního fotoaparátu, který má rozlišení 1,3 Mpx. Nad ní najdete dvě vysoce svítivé diody sloužící jako blesk nebo svítilna. Pokud si budete potřebovat přisvítit, můžete ji aktivovat posuvníkem na levém boku telefonu, kde je kromě něj ještě otvor pro protažení poutka konektor microUSB pro nabíjení a připojení k počítači.

AligatorV500_11AligatorV500_12

Pravý bok obsahuje tlačítko spouště fotoaparátu. Škoda, že Aligator V500 nemá i vnější displej, to bychom pak mohli fotit i při zavřeném telefonu. Pod spouští se pak nachází tlačítka pro zvýšení a snížení hlasitosti. Spodní hrana patří dvěma nenápadným kontaktům, které umožňují nabíjení ve stolním stojánku.

AligatorV500_14AligatorV500_15

Po otevření spatříte jako první 2,4″ displej s rozlišením 240 × 320 bodů, který je samozřejmě nedotykový. Spodní díl pak celý zabírá klávesnice s přímo obřími tlačítky. Kromě standardních číslic 0-9, hvězdičky a křížku, tam najdete zelené a červené sluchátko, dvě ovládací klávesy (potvrdit, odmítnout), dvě šipky pro pohyb v nabídkách a tři tlačítka označena M1, M2 a M3. K nim můžete přiřadit libovolné číslo, které pak vyvoláte jako rychlou volbu.

AligatorV500_13

Kapitoly článku:

  1. Představení, konstrukce
  2. Funkce, fotogalerie, závěr

Reklama