Aligator V500: pro vnučku i babičku [recenze]

Reklama

Kapitoly článku:

  1. Představení, konstrukce
  2. Funkce, fotogalerie, závěr

Ovládání bez brýlí

Už samo to, že se mobil neovládá dotykovým displejem, pomáhá seniorům se snadným ovládáním. Tlačítka mají rozměry 12 × 8 mm, jsou lehce vystouplá a od sebe oddělená, tedy snadno nahmatatelná. Na pětce je malý výstupek, takže i lidé s velmi slabým zrakem mohou nahmatat střed klávesnice a odpočítat to správné tlačítko.

AligatorV500_17AligatorV500_18AligatorV500_19AligatorV500_20

Číslice na displeji mají výšku přibližně 1 cm. Kromě toho lze telefon nastavit tak, aby každou zadanou číslici příjemným ženským hlasem nahlas přečetl. I pokud zrovna nemůžete najít brýle, snadno tak vytočíte správné číslo. Osobně mám připomínku ke tlačítkům rychlé volby M1, M2 a M3. Jsou umístěna hned pod displejem, dlouho jsem je intuitivně tiskl v okamžiku, kdy bylo potřeba potvrdit nějakou volbu.

AligatorV500_21AligatorV500_22AligatorV500_23AligatorV500_24

Do nabídky vstoupíte stiskem šipky nahoru či dolů. Oceňuji, že není tvořena mřížkou prťavých ikon, každá volba má pro sebe vlastní displej a je jasně popsaná. Další úrovně nabídky jsou už jen textové, písmo je ale dostatečně velké, takže by to snad neměl být problém.

AligatorV500_25AligatorV500_26AligatorV500_27AligatorV500_28

Na jednoduchý mobil máte k dispozici neskutečné množství budíků, celkem pět. Každý může být nastaven na jiný čas, opakovat se pouze jednou, každý den, nebo v přesně stanovené dny týdne. FM rádio hraje i bez připojených sluchátek, můžete u něj vyhledávat stanice procházením frekvenčního pásma nebo zadáním číselné hodnoty. Až třicet stanic můžete mít předvolených v paměti telefonu.

AligatorV500_29AligatorV500_30AligatorV500_31AligatorV500_32

Kalkulačka je naopak velmi jednoduchá, dokáže jen sčítat, odčítat, násobit a dělit. Pokud byste o to stáli, můžete si na malém displeji prohlížet internetové stránky prostřednictvím wapového prohlížeče. O něco lépe je na tom kalendář, který zobrazuje denní, týdenní a měsíční pohled. Naopak docela dost nastavení nabízí vestavěný fotoaparát. Má sice jen 1,3Mpx rozlišení, zvládá ale měnit třeba vyvážení bílé, používat barevné efekty nebo měnit kontrast.

Aligator_V500_foto1Aligator_V500_foto2Aligator_V500_foto3Aligator_V500_foto4

Kdo nic nemůže, nic nepokazí

Řada lidí má při výběru nového mobilu obavy, že omylem použijí některou pokročilou funkci, což je bude ve výsledku stát spoustu peněz. V případě Aligatoru V500 je proto k dispozici nabídka Blokovat funkce. Jejím prostřednictvím můžete jednoduše zamezit přístupu do libovolné podnabídky (kontakty, zprávy, hovory, budík, FM rádio, fotoaparát, kalendář, kalkulačka, multimédia). Aby toho nebylo málo, můžete omezit volání na 20 přesně naprogramovaných čísel. Na žádná jiná se majitel mobilu nedovolá, nemůže tedy objednávat zboží po telefonu ani z nevědomosti vytočit vysoce zpoplatněnou audiotexovou linku. Tedy pokud mu to nedovolíte.

Aligator V500 je tak ideálním mobilem pro seniory, kteří chtějí používat něco stylového (barevné véčko), s trochu pokročilými funkcemi (fotoaparát, web, rádio), ale přitom se nechtějí vzdát pohodlného ovládání s velkými klávesami a dobře čitelným displejem.

Kapitoly článku:

  1. Představení, konstrukce
  2. Funkce, fotogalerie, závěr

Reklama