Aligator vylepšuje seniorské telefony a přidá i fitness funkce

Reklama

Aligator slaví 10 let od uvedení svého prvního seniorského telefonu na český trh. Jeho výsadou bylo snadné ovládání, velká tlačítka a SOS funkce. Aligator má co nabídnout i v segmentu chytrých i odolných telefonů, a my jsme zjistili, co se chystá do budoucna.

 

Aligator je značkou společnosti Adart Computers, která je známá hlavně jako producent seniorských telefonů pro Česko a Slovensko. Nyní má v nabídce 15 typů seniorských telefonů, 9 typů outdoorových a 8 chytrých mobilů. Ročně uvádí 2-4 modely, podle zástupců společnosti se vždy snaží přijít s inovacemi, po kterých lidé volají. Aktuálně se pracuje na vylepšení kapacity a výdrže baterie u seniorských telefonů, u outdoorových modelů jde o lepší materiály konstrukce a související lepší odolnost a také design.

Jak dále s Aligatorem

Seniorské telefony se dočkají instalace GPS modulů pro přesnější zaměření službou SOS Locator, letos přišly na trh zaoblený Aligator A880 a A890, ještě dorazí A900. Tlačítkové mobily mají rovněž podporovat kecálky typu Skype a Whatsapp, lepší mobily by mohly mít operační systém KaiOS. Systém zajistí nové funkce, třeba Wi-Fi podporu, fitness aplikace a jiné. Které novinky stojí za pozornost?

Aligator A890 Senior je příjemně zaoblený lehký telefon pro seniory, který stojí 1 599 Kč. Novinkou u tohoto telefonu je právě GPS modul pro ještě přesnější lokalizaci mobilu a jeho majitele s využitím GPS systému a funkce SOS Locator. DualSIM telefon vydrýí 2 týdny na příjmu, bezmála 3palcový barevný displej nabídne přehledné prostředí s rychlou odezvou. Ani u takto levného telefonu nechybí bluetooth na sluchátka a třeba i FM rádio. Koupíte například na Alze v černém nebo červeném provedení.

Aligator RX 700 Extremo patří mezi outdoorové telefony s normou krytí dle IP68, dá se s ním tedy klidně koupat. Odolná konstrukce nabídne 5,7palcový IPS HD displej, uvnitř majitelé najdou 32 GB vnitřní paměti a 3 GB RAM. Pro focení je připraven 12Mpx fotoaparát, potěší kapacita baterie 4 300 mAh, dle výrobce je výdrž až 8 dní v pohotovosti. Koupit lze černou nebo zajímavější černo-červenou variantu, cenovka je 4 799 Kč. Telefon máme v redakci a připravujeme jeho recenzi.

Aligator RX700 eXtremo na videu

Reklama