Alza.cz nabídne zpětný výkup mobilů, zatím jen Apple

Reklama

Pokud si kupujete nový mobil na Alza.cz a současně máte doma starší mobil z Alzy, který ještě funguje, můžete ho prodat. Zatím to jde jen v Praze a jen s iPhony, obojí se ale do budoucna změní.

Na prodejně TechZone v Praze-Holešovicích sedí speciálně vyškolený technik. Tomu předložíte svůj iPhone (od verze 6s výše). Technik ho důkladně zkontroluje, odhadne míru opotřebení, restartuje ho do továrního nastavení a hlavně stanoví výkupní cenu. Tu můžete okamžitě využít v sousedním showroomu, kde si musíte vybrat mobil aspoň o 200 Kč dražší (na jiné zboží výkupní voucher nelze použít).

K výkupu potřebujete kromě mobilu také dva doklady. Při prodeji dražších telefonů nebo více kusů ještě potvrzení o koupi u Alzy. Příslušenství ani krabici nosit nemusíte, ale projeví se to na ceně. Po otestování, jak služba funguje, Alza posadí technika na více poboček a rozšíří možnost odkupu i na další značky.

A co se stane s vaším starým mobilem? Po restartování do továrního nastavení se vrátí do prodeje jako bazarové zboží. Alza si od toho slibuje, že už nebudete muset doma sušit několik starých funkčních telefonů v šuplíku, ale rovnou se jich zbavíte.

Komentář Mobinfo.cz: Osobně bych uvítal služby zpětného odkupu – logicky vzato si nejprve koupím nový mobil, přenesu do něj všechna data, fotky apod., a pak teprve uvažuju, co s mobilem starým.

Reklama