Alza přidá do Vánoc desítky nových AlzaBoxů

Reklama

Velká část zákazníků si ráda vyzvedává své zboží osobně, a to buď na prodejně nebo třeba v AlzaBoxu. Alza.cz chce ještě před Vánocemi navýšit jejich počet o stovku, pokračovat bude i po Novém roce.

AlzaBox je zjednodušeně řečeno velká skříň se spoustou uzamykatelných oddělení. Jednou za čas do něj kurýr naveze nové zboží, které si pak lidé mohou vyzvednout po zadání kódu. AlzaBox umožňuje taky platbu na místě, je přístupný 24 hodin denně a do některých z nich zaváží e-shop zboží ještě v den objednávky.

Není divu, že je mezi lidmi oblíbený, a není divu, že Alza jejich počet zvyšuje. Aktuálně je jich v provozu asi stovka, do prosince, tedy největšího předvánočního šílení, by mělo fungovat 125 v Česku, 50 na Slovensku a 25 v Maďarsku.

Exotem je největší AlzaBox přímo u skladu v Horních Počernicích, který má skoro 300 přihrádek, je dlouhý přes 11 metrů a zboží se v něm objeví ve většině případů do hodiny po odeslání objednávky.

V příštím roce plánuje Alza navýšení v řádu minimálně stovek kusů. Přímo na webu můžete zadávat tipy, které pak samozřejmě obchod vyhodnotí podle komerční zajímavosti. Podmínkou je v každém případě obce větší než 5 000 obyvatel, dobrá viditelnost a možnost parkování.

Reklama