Amazing Breaker: ledový pokořitel Angry Birds? (recenze hry)

Reklama

Tahle hra takřka nemá negativní hodnocení, spousta uživatelů ji staví výš než Angry Birds, vyhřívá se na prvním místě prodejnosti v App Store. Zaslouží si Amazing Breaker všechnu tuhle slávu a opravdu má šanci na pokoření herní legendy? Hráli jsme a známe odpověď.

Amazing Breaker je hra, za kterou nestojí žádný příběh, v každém levelu pouze musíte vykonat stále stejný úkol. A tím je zničit vše, co na obrazovce vidíte. Většinou jsou to velmi působivé obrazce, jakoby vytvořené z ledu. Vy na ně prakem vrháte bomby, které obraz postupně ničí. Když ho zlikvidujete alespoň z 90 %, postoupíte do dalšího levelu.

K ničení máte k dispozici několik tipů bomb. Jakmile bomba přistane, vybuchne. Bomby se ale chovají různě. Základní se prostě jen zachytí někde na ledové ploše a tam vybuchnou. Další se mohou rozdělit na více částí a čekat na odpálení jinou bombou. Další už mají roznětku rovnou u sebe, jen si musíte dát pozor, abyste se při pokládání bomb nedostali s roznětkou příliš daleko. Další bomba umožňuje upravovat její směr. Velký rozdíl oproti Angry Birds spočívá v tom, že aspoň částečně můžete pořadí vrhání bomb změnit. Tu aktuální lze vždy prohodit s tou následující.

Jestli vás něčím Amazing Breaker uchvátí hned na začátku, jsou to ledové objekty, které máte zničit. Jsou mnohdy tak pěkné a zajímavé, že je docela škoda je likvidovat. Někdy se v jejich povrchu už bomby ukrývají, stačí je odpálit. Jindy narazíte na level, kde výbuchem bomby v určitém místě dostanete do zásoby další munici, pospěšte si ale, nebude tam na vás čekat věčně.

Amazing Breaker lze hrát dvěma základními způsoby. Buď vám stačí, že jste bombami zlikvidovali 90 % plochy, dostanete za svou snahu jednu nebo dvě hvězdičky a jdete dál. To není příliš obtížné, určitě ne tolik jako základní sada Angry Birds. Ti pečlivější ale budou chtít být stoprocentní. A to znamená, že z ledového tvaru nesmí zůstat ani ten nejmenší kousek. A to je mnohdy skutečně velká výzva, hra je ale takto mnohem zajímavější.

Levely se dělí do skupin po dvaceti, momentálně je jich dohromady rovná stovka a další by měly přibývat. Co mne trochu zklamalo, je určitá monotónnost hry. Nemění se prostředí, ani úkoly. Všechny typy bomb jsou vám odhaleny během prvních několika levelů a dál už se nic nového neobjeví. Určitě by to chtělo nějaké nové nápady. Opravdovou chybou je ale nemožnost větší změny velikosti náhledu. Obrazec mnohdy na displeji celý nevidíte a několikrát se mi stalo, že jsem přehlédl, že v horní části se schovávají další bomby, které bych mohl získat.

Srovnání s Angry Birds je ošidné. Legenda působí hravěji a zábavněji, nikdy jsem ale neměl potřebu dohrávat vše na tři hvězdy. U Amazing Breaker, který může mnohým připadat graficky hezčí, jsem se k jednotlivým úrovním vracel a zkoušel je stále znova. Že by jedna z her výrazněji převyšovala svého konkurenta, určitě říct nemohu. Investice kolem 20 Kč se ale rozhodně vyplatí, alespoň pokud máte podobný typ her rádi.

Cena: 0,79 euro

Operační systém: iOS 3.0 a vyšší

Odkaz na stažení

Reklama