Amazon Kindle: čtyři jednoduché způsoby, jak do čtečky dostat obsah

Reklama

Čtečka Amazon Kindle je naprosto úžasný vynález, který stále více nahrazuje čtení klasických knih. Možná že jste i vy nedávno rozšířili skupinu čtenářů. Pak se vám bude hodit informace, jak do Kindlu snadno dostat novou knížku.

V dnešním článku se nezaměříme na kupování knih, místo toho si řekneme, jak dostat do čtečky Kindle knihu, která se nachází někde ve vašem počítači. Základní podmínkou je, aby byla v kompatibilním formátu. Amazon Kindle uvádí podporu pro formáty AZW, TXT, PDF, MOBI a PRC a po konverzi i HTML, DOC, DOCX, JPEG, GIF, PNG, BMP.

1) Kabel

Základní a velmi jednoduchá možnost. Kindle má microUSB konektor, stačí připojit čtečku k počítači a soubor nakopírovat do složky documents. Pokud je kniha ve správném formátu, objeví se vám mezi ostatními, jakmile Kindle od počítače odpojíte.

2) E-mail

Posílání přes e-mail využívá toho, že čtečka je vybavena Wi-Fi. Vše, co musíte udělat, je přiložit soubor do prázdného e-mailu a odeslat jej na vaši adresu propojenou s Amazon účtem (Your Account – Manage Your Kindle – Manage Your Devices). Pozor, nejedná se o stejnou e-mailovou adresu, kterou se hlásíte do Amazonu!

 

Posílání přes e-mail má ještě jednu výhodu. Když do políčka předmět napíšete slovo convert, Amazon se pokusí do vaší čtečky doručit dokument, který by jinak byl prostým překopírováním nekompatibilní.

3) Send to Kindle for PC

Nemáte nikde po ruce microUSB a nechce se vám využívat ani e-mail? Použijte oficiální program Amazonu Send to Kindle. Stáhnete jej zdarma zde. Program nainstalujete do počítače a zadáte své přihlašovací údaje do Amazonu. Pak už jen stačí klepnout pravým tlačítkem myši na soubor, který chcete poslat a vybrat možnost Send to Kindle.

4) Kindle It

Poslední možnost se hodí pro případ, kdy chcete do své čtečky Kindle nahrát nějaký článek z internetu. Tuto možnost jsem zkoušel s doplňkem internetového prohlížeče Chrome, doplněk má jméno Kindle It. V Chrome Web Store napište do vyhledávání Kindle It. Doplněk přidejte. Vpravo, vedle lišty pro zadávání adresy, by se měla nově objevit ikonka čtečky Kindle.

Kdykoliv narazíte na nějaký zajímavý článek, ťukněte na ni a objeví se okno Kindle It.

Do něj musíte správně vyplnit dvě informace. Jednak e-mail svázaný se svým účtem (Yout Account – Manage Your Kindle – Manage Your Devices) a stejně podstatné je i vyplnění položky Send from. Zde musí být některý z prověřených e-mailů (Your Account – Manage Your Kindle – Personal Document Settings, položka Approved Personal Document E-mail List), které máte povolené ve svém Amazon nastavení.

E-mail svázaný s vaším účtem můžete přepsat do formuláře Kindle It buď ve tvaru jméno@kindle.com nebo jméno@free.kindle.com. Druhý typ adresy využívá pouze dostupnost Wi-Fi sítě a máte u něj naprostou jistotu, že nebudete nic platit za přenos dat v 3G (pokud tedy máte Kindle s 3G).

Amazon Kindle 4 WiFi lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Amazon Kindle Keyboard Wifi lze pořídit v e-shopech za cenu od (Zdroj: Heureka.cz)
Porovnat ceny >>

Reklama