Amazon představil Fire Phone, v Česku si moc neužijete

Reklama

Amazon představil dlouho očekávaný telefon, který se podle předpokladů označuje jako Fire Phone. Prodávat se bude u amerického operátora AT & T a samozřejmě v něm najdete spoustu služeb a možností, které nabízí Amazon.

Pokud vám označení Fire (Phone) připadá známé, vězte, že vychází z tabletů Amazon Fire, které největší prodejce knih a elektronických čteček prodává již několik let. Budeme si tak muset zvyknout na dvě řady – Kindle pro čtečky a Fire pro mobilní zařízení.

Amazon_Fire_Phone_1

Hardwarově se jedná o přístroj s čtyřjádrovým procesorem o frekvenci 2,2 GHz a pamětí RAM s kapacitou 2 GB. Displej má úhlopříčku 4,7″ a je doplněn stereo reproduktory Dolby Digital Plus. Fotoaparát má rozlišení 13 Mpx, diodový blesk a optickou stabilizaci obrazu.

Amazon_Fire_Phone_3 Amazon_Fire_Phone_4

U fotoaparátu i displeje se na chvíli zastavíme. Amazonu totiž nestačila klasická zadní a čelní kamera, přidal proto ještě čtyři další. Ty ale k focení využít nemůžete, slouží jen k tomu, aby (za pomoci infračerveného přisvětlení) telefon viděl, z jakého úhlu se na něj díváte. Tato funkce nazvaná Dynamic Perspective, dynamická perspektiva, najde své uplatnění ve hrách nebo třeba v mapových službách, v nichž si můžete prohlížet budovy z různých stran jen změnou pohledu. Stejně tak lze pouhým pohybem očí posouvat text na obrazovce.

Amazon_Fire_Phone_2Amazon_Fire_Phone_6

Další zajímavou vychytávkou je funkce Firefly. Jedná se o tlačítko, po jehož stlačení Fire Phone rozpozná vše ve svém bezprostředním okolí. Může se jednat o telefonní číslo napsané na papíru, hudbu hrající z rádia, epizodu televizního seriálu, QR kód v dosahu fotoaparátu nebo třeba některý z fyzických objektů, jichž má v databázi „více než 70 milionů. Automaticky vám také nabídne odpovídající funkce, třeba uložení čísla do adresáře nebo nákup hrající písničky.

Amazon_Fire_Phone_5

Prodej bude zahájen 25. června exkluzivně u amerického operátora AT & T. V nabídce bude varianta s 32GB úložištěm za dotovanou cenu 199 dolarů (asi 4 600 Kč) s dvouletým úvazkem s tarifem za 650 Kč. Ještě větší, 64GB verze, se bude prodávat za 299 dolarů (6 900 Kč) s dvouletou smlouvou k tarifu za 718 Kč. Pokud patříte mezi nepřátele úvazků, připravte si 649 dolarů (15 000 Kč), resp. 749 dolarů (17 000 Kč).

Reklama