Android 4.2: rychlopsaní i panorama v akci

Reklama

Nově představené tablety a smartphone Nexus Google vybavil novou verzí Androidu 4.2. Systém dostal především výhodu sdílení mezi více uživateli, zajímavou funkcí je tvorba panoramat. Co dál se nám bude líbit?

Přečtěte si o nově představených tabletech Nexus 7 a 10 v našem článku. Oba včetně smartphonu Nexus 4 dostaly novou verzi Androidu 4.2 s řadou vylepšení. O které jde?

Pokud se vám představené tablety zdají drahé, možná pořídíte jediný kus do rodiny. To se vám bude hodit sdílení pomocí přepínání uživatelských účtů. Asi nejdůležitější novinka obsahuje možnost přepnutí již na zamknutém displeji tabletu. Uživatelé tak budou mít jejich vlastní tapety, pohotovostní displeje, aplikace, místo k ukládání a další.

Ukázkové video jasně prozrazuje, jak se budou pořizovat zajímavá panoramata díky funkci Photo Sphere. Nejde o nic převratného, podobně pracuje třeba aplikace Photosynth, o které jsme psali.

Hodně populární psaní na Swype klávesnici dorazí i do Androidu 4.2. Sice se tak nejmenuje, ale bude fungovat podobně. Jedním tahem prstu přes znaky se tvoří slova a věty, nechybí našeptávání možných slov.

Fanoušci sledování multimédií na domácích TV uvítají sdílení dat přes Wi-Fi. Zatím to půjde přes adaptér, časem bude snad rozhraní v TV standardně.

Novinek je v systému hodně, tohle jsou ty nejzajímavější. Za zmínku určitě stojí i funkce Google Now, která bude sledovat chování uživatele a přinášet informace, které se mu budou zrovna hodit. Tam se počítá s nalezením dopravních spojení, blízkých restaurací, mapových podkladů pro trasu apod. Podívejte se na ukázkové video:

Reklama