Android prodal za poslední rok víc než Apple za celou dobu

Reklama

Google na vývojářské konferenci oznámil, že měl v minulém měsíci miliardu aktivních uživatelů. Jen o něco menší číslo přitom v uplynulém roce nově aktivoval. Tím předstihl iOS, který za celou svou existenci neprodal ani tolik zařízení, jako Android v loňském roce.

Počet aktivních uživatelů Androidu se pohybuje kolem jedné miliardy. Toto číslo udává, kolik zařízení aktivně komunikuje se servery Googlu, jedná se tedy skutečně o ty, kteří mobil či tablet aktivně používají. Většinou se přitom jedná o nové přístroje. V uplynulém roce zaznamenal Google 900 milionů nově aktivovaných zařízení, což je podstatně více, než před rokem, kdy se aktivovalo pouze 400 milionů přístrojů s Androidem.

Takové hodnoty mohou ostatní výrobci operačních systémů jen tiše závidět. Apple vykazuje za celou dobu své existence 800 milionů zařízení s iOS (tedy telefony iPhone, tablety iPad a také přehrávače iPod Touch), tedy méně než Android za pouhý rok. Microsoft se pro jistotu do podobných srovnání nepouští.

Pokud vás zajímá, jak se liší podíly na trhu s tablety a smartphony. Android má 78,9 % podílu trhu s chytrými telefony a 62 % podílu trhu s tablety. Oproti tomu Apple vybojoval na trhu se smartphony 15,5 %. V tabletech se mu daří podstatně lépe, připsal si 36 %. Jak vidíte, pro ostatní systémy zbývá ve světě mobilů 5,6 % mezi tablety 2 %.

Reklama