Android vs. iOS: kdo a jak ho používá [statistiky O2]

Reklama

O2 vydalo zajímavou statistiku týkající se operačních systémů ve vlastní síti. Ukazuje se, že vlastníci telefonu s Androidem a iOS se od sebe dost liší a také se úplně jinak chovají. Posuďte sami.

Nutno říct, že lidí s iPhonem je v síti O2 výrazně méně než lidí s Androidem. Konkrétně se jedná o 42 % lidí s Androidem a pouze 5 % lidí s iPhonem. Majitelé iPhonu mají ovšem výrazně vyšší spotřebu (škoda pro O2, že je jich tak málo) – měsíčně 161 SMS, 270 minut a 1,1 GB dat. Pouhých 5 % z nich nepoužívá data vůbec. Zákazníci s Androidem se měšíčně spokojí se 135 SMS, 254 minutami a 470 MB dat, úplně bez dat se obejde 18 % z nich. Majitelé iPhonů stráví v roamingu průměrně 12 dní v roce, zatímco u uživatelů s telefony se systémem od Googlu je to 7,2 dne ročně.

Uvedené rozdíly vyplývají jednak z trochu jiného demografického složení majitelů jednotlivých operačních systému (iPhone si kupují spíše mladí kvůli machrování, Android má rovnoměrné věkové rozložení), jednak z odlišné filozofie telefonů s oběma systémy. Android si totiž lidé často kupují jako běžný mobil, protože jiný není k dispozici. Neberou ho jako smartphone a nepoužívají proto řadu jeho pokročilých funkcí.

Android_vs_iOS_O2

Reklama