Angry Birds Star Wars: Síla je s vámi! (aplikace)

Reklama

Svět Star Wars je poslední dobou hodně aktivní. George Lucas prodal celý svůj vesmír společnosti Disney, následně byly oznámeny přípravy na další díly a teď do toho ještě ti naštvaní ptáci. Ti ovšem znovu nezklamou!

Hned na začátku musím říct, že Angry Birds Star Wars jsou skvělí. Takhle nějak si představuji konverzi slavné hry a ještě slavnějšího filmu. Příznivci Hvězdných válek budou nadšeni, ale na své si přijdou i hráči, kterým hvězdné meče a maska Dark Vadera nic neříká. Sám patřím někam mezi tyto skupiny. Filmy jsem viděl, Angry Birds hrál, nic z toho ve mně ale nikdy nevyvolalo bezmezné nadšení. Tahle hra se k tomu ale hodně přiblížila. Autory musím pochválit za to, kolik zajímavých nápadů zvládli do herního konceptu doplnit.

Fanoušci filmů poznají známé lokace, v celé hře je vůbec spousta odkazů na původní filmy. Vše přitom skvěle zapadá do samotné hry. Princip Angry Birds je sice stále stejný, v jednotlivých levelech demolujete své nepřátele i okolní vybavení, sbíráte hvězdičky atd. Pokud jste někdy tuto hru hráli, rychle se zorientujete i tentokrát.

Naštvaní ptáci ale navíc prošli výcvikem rytířů Jedi, takže někteří umí mávnout světelným mečem, jiní zase střílejí laserovými pistolemi (a skvěle využívají systému odrazů) a další umí použít Sílu. Skvělým nápadem je také použití vesmírné lodi Millenium Falcon, který je jistou obdobou smrtícího Mighty Eagle. Vesmírnou loď ale můžete přivolávat zadarmo, stačí v průběhu hry sesbírat určitý počet hvězdiček.

Změnila se také podoba věčných prasečích nepřátel. Ti na sebe navlékli masky imperiální gardy, která jim propůjčuje o něco větší odolnost. Ale žádný strach, obtížnost hry není nastavena moc vysoko, možná právě naopak. Výzvou je teprve nasbírání plného počtu hvězd v každém levelu.

Dobrým nápadem je také nedržet hru pouze na planetách, kde se hraje stejným stylem jako u klasických Angry Birds, ale podíváte se i do vesmíru, kde se hra zase podobá Angry Birds Space.

Zábavy zkrátka užijete dost, čím větší budete fanoušek filmů, tím více vás hra nadchne spoustou detailů. Při neúspěchu se vám vysměje Dark Vader, Hvězda smrti zase získala prasečí ouška a v průběhu hry se k ní budete postupně přibližovat a dobývat ji. Zkrátka spousta skvělých nápadů, kteří filmoví fanoušci ocení. Ti ostatní si mohou užívat skvělé hry. Podle mne nejlepší ze série Angry Birds.

Operační systém: Android, iOS, Windows Phone

Odkaz na stažení: Android, Windows Phone, iOS

Cena: freeware (Android), 0,89 euro (iOS), 21 Kč (Windows Phone)

Reklama