Aplikace ČHMÚ – ideální pro fanatiky do počasí

Reklama

Už je vaše žába rosnička unavená z předpovídání počasí? Tyto mobilni aplikace od ČHMÚ prozradí nejen blížící se déšť, ale třeba aktivitu klíšťat, směr foukání větru a spoustu dalších podstaných parametrů o počasí v ČR.

ČHMÚ – Český hydrometeorologický ústav – nově přináší hned dvě moderní aplikace pro kompletní zpravodajský servis a předpověď počasí v ČR. Obě se vyznačují rychlým chodem a přehledným rozhraním, určitě se dočkáme i nějakých inovací, jako třeba tmavého vzhledu nebo automatického přiblížení aktuální polohy mobilu. Aplikace jsou zatím dostupné jen pro Android.

ČHMÚ

Základní aplikace s předpovědí počasí s přehledným designem, v menu najdete pohledy na radar srážek, předpověď na 6 dní, vše s rozlišením až 1 km. Nechybí varování před aktivitou klíšťat, výstrahy před suchem či požáry, stejně tak slovní předpověď. Poved lse grafický posuvník předpovědi počasí, měnit lze předpovědi srážek, oblačnosti atd.

ČHMÚ+

Pokročilá aplikace už je pro opravdové fajnšmekry do počasí. Tady najdete výsledky měření vypouštěných sond nad Prahou, rovněž stav vod toků v ČR, vešel se i Aladin a zobrazení UV indexu po dnech. Hodit se může hlášení povodní i kvality ovzduší z měřících stanic.

 

Reklama