Aplikace Záchranka nově umožní videopřenos s dispečinkem 155

Reklama

Už snad málokdo z nás nemá v mobilu nainstalovanou aplikaci Záchranka. Ta umožní pohodlné zavolání pomoci, sdílení vaší polohy a teď nově záchranáři uvidí hned, co se na místě nehody stalo. Stačí aktivovat videopřenos.

Aplikace Záchranka patří právem mezi oceňované aplikace v obchodech Google Play a iTunes. Takřka jední mstiskem tlačítka si snadno přivoláte pomoc, autoři apliakci stále vylepšují a doplňují nové funkce. Poslední inovací jsou tzv. oči záchranáře, tedy aktivace videopřenosu z místa nehody nebo jiné nouzové situace.

Po zavolání pomoci z aplikace se dispečink může rozhodnout, jestli aktivuje videopřenos z vašeho mobilu. Zašle SMS na mobil a po potvrzení se spustí přenos, který vuyžije zadní fotoaparát mobilu. Díky tomu může dispečerka na dálku radit, jak nakládat se zraněnými, jak správně resuscitovat, což se hodí zejména v případě složitých autonehod. Během přenosu je aktivní hlasitý odposlech a mikrofon, takže s dispečinkem běžte komunikujete, jen navíc přenášíte video.  Video si mohou pustit již na cestě k vám v sanitním voze, takže po příjezdu záchranáři hned vědí, na co se soustředit.

 

Reklama