Aplikace Záchranka přidává do svých služeb videohovory

Reklama

Tým stojící za skvělou aplikací Záchranka neusíná na vavřínech. Nejnovější vychytávkou je možnost videohovorů mezi volajícím a dispečinkem záchranné služby.

Nová technologie videopřenosu doplní standardní proces volání zdravotnické záchranné služby, kterou je i nadále nutné kontaktovat voláním na linku 155 nebo prostřednictvím aplikace Záchranka. Pro uživatele aplikace, kterých je už více než 1 300 000, se zavedením této novinky uživatelsky nic nemění, přímo v aplikaci změnu neuvidí a není tedy nezbytně nutné ji kvůli nové funkcionalitě aktualizovat.

Až operátoři tísňové linky rozhodují o tom, zda je třeba videohovor zahájit či ne. Pokud se pro něj rozhodnou, zašlou na telefonní číslo volajícího SMS zprávu, jejímž otevřením se aktivuje videopřenos. Hovor, na jehož základě byl videopřenos spuštěn, i nadále bez přerušení běží na pozadí, zvuk videa není přenášen. K videopřenosu je potřebná datová síť, podle její rychlosti se mění kvalita videa.

Pro záchranáře to má celou řadu výhod. Vidí poměrně přesně situaci na místě a mohou se lépe připravit na to, co je čeká při příjezdu. Dávno před příjezdem posádky mohou rozhodnout, jestli je potřeba přivolat další složky záchranného systému, jako jsou hasiči nebo policie. No a také mají možnost instruovat volající v tom, co mají dělat.

Reklama