Aplikace Záchranka slaví dva roky, spolupracuje s horskou službou

Reklama

Aplikace Záchranka, jejímž prostřednictvím můžete přivolat pomoc v nouzi, je na trhu již dva roky. Aktuálně zahájila spolupráci s horskou službou a připravuje se na rozšíření do Rakouska.

Aplikace Záchranka byla uvedena 8. 3. 2016 a také díky tomu, že je díky podpoře Nadace Vodafone  k dispozici zdarma, si ji stáhlo již 560 000 uživatelů. Každý den z ní je odesláno asi 40 nouzových výzev, celkově zaregistrovali záchranáři asi 18 000 volání z aplikace Záchranka.

Od začátku roku 2018 spolupracuje Záchranka nejen s lékaři, ale i s horskou službou. Za tu chvilku už ji uživatelé použili ve 140 případech, jednou dokonce pro zahraničního turistu, běžkaře.

V polovině dubna bude Záchranka k dispozici v Dolním Rakousku, což jistě rádi využijí nejen čeští návštěvníci rakouských Alp. Na rozšíření na další zahraniční trhy se bude postupně pracovat.

Ještě před Vánoci by se měla Záchranka objevit v chytrém náramku, což umožní její využití například seniorům, kteří nejsou majiteli chytrého telefonu. Pracuje se také na vylepšení komunikace pro neslyšící, kteří aktuálně mohou využívat ikony, do budoucna se budou moci spolehnout i na textový chat.

Reklama