Aplikace Záchranka spolupracuje s vodními záchranáři

Reklama

Poté, co se v zimě k využívání aplikace Záchranka připojila horská služba, následují v létě vodní záchranáři. Aplikace sama pozná, kterou záchrannou službu má kontaktovat.

Bezplatná aplikace Záchranka umožňuje rychle kontaktovat pomoc, pokud je ohrožen lidský život. Záchranářům sdělí polohu pacienta, volajícího pak instruuje ohledně poskytování první pomoci.

Nově je do systému kromě záchranné služby a horských záchranářů zapojena i Vodní záchranná služba ČČK. V případě, že se volající nachází na vodní ploše nebo v okruhu 300 m od ní, dostane kromě běžné záchrany informace i vodní záchranka. A to formou automatické SMS, e-mailu i datové zprávy do mobilního telefonu GINA na základně.

V současnosti bude napojeno 16 vodních ploch a děl, jejichž bezpečnost dozoruje právě Vodní záchranná služba ČČK. Jedná se o Novomlýnskou nádrž – Pavlov, Novomlýnskou nádrž – Pasohlávky, Lipno – Dolní Vltavici a Modřín, Slapy, Orlík, Hracholusky, Dalešice, Těrlickou přehradu, Rozkoš, Nechranice, Slezskou Hartu, Pastviny, Seč, Hlučín a Mšeno.

Vývojáři očekávají, že Záchranka bude kontaktovat vodní záchranáře asi 400x ročně. Napojení na horskou službu se osvědčilo – z asi 50 volání pomoci denně se 10 posílá i horským záchranářům.

Aplikace Záchranka je pro uživatele i záchranáře zdarma. Vývoj financuje Nadace Vodafone a České pojišťovna. O spolupráci se jedná s Ministerstvem zdravotnictví ČR a přispět mohou i sami uživatelé na webu www.zachrankaapp.cz/pomoc.

Reklama