Apple i Samsung připravují dvanáctipalcové tablety

Reklama

Zatímco na trhu aktuálně bodují sedmipalcové tablety (a šestipalcové telefony), výrobci již myslí o krok dopředu a usilovně pracují na zbrusu nové velikosti displeje, tentokrát 12″. Tablety s touto velikostí úhlopříčky připravuje Samsung i Apple.

Hned několik respektovaných médií, mezi nimi např. The Wall Street Journal, přineslo nezávisle na sobě informaci o tom, že Apple připravuje novou verzi iPadu, která bude mít displej s úhlopříčkou 12,9″. Nový iPad by tak byl ze všech současných zařízení Applu největší. To Samsung je již o krok dál, podle webu EV Leaks má takový tablet již dávno hotový. Údajně nese označení SM-P900, jeho displej má úhlopříčku 12,2″ a rozlišení 2 560 × 1 600 bodů. Spolu s ním by se měl objevit také model s pracovním označením SM-P600, který bude mít pro změnu displej 10″, rozlišení by mělo zůstat zachováno.

Proč se výrobci orientují zrovna na tuto úhlopříčku? Zopakujme si, jak to na trhu s tablety vypadá nyní. Kdo chce zařízení pro vážnější práci, musí se spokojit s desetipalcovým displejem. Kdo chce hlavně přístroj pro zábavu, sledování videa nebo čtení časopisů, investuje raději do sedmipalcového tabletu nebo šestipalcového telefonu. Nově připravovaná velikost pak bude pro ty, kteří chtějí pracovat ještě vážněji (neboli – chtějí tablet místo pracovního počítače) nebo pro skupinu nadšenců, kteří musí mít vždy to nejlepší, nejrychlejší, největší.

Reklama