Apple iPad válí v britském zdravotnictví

Reklama

Většina britských lékařů využívá tablet k přístupu k elektronické zdravotní kartě, nejčastěji plní tuto funkci Apple iPad. Svou práci ale tablety odvedou i mezi pacienty, kteří jejich prostřednictvím po operaci mozku snadněji komunikují se svými blízkými.

Společnost Black Book Rankings provedla výzkum mezi praktickými lékaři ve Velké Británii. Ukázalo se, že 59 % z nich používá ve své ordinaci tablet. Přistupují jeho prostřednictvím k internetové zdravotní kartě, zjišťují poslední výsledky vyšetření nebo laboratorních testů. Přímo z tabletu pak do zdravotní karty zapisují své poznámky, aktuální hodnoty tělesné teploty nebo krevního tlaku. Nejčastěji k tomuto účelu používají Apple iPad a pochvalují si, že mohli odložit dříve používané notebooky.

V průběhu výzkumu se také zjistilo, že dalších 24 % lékařů by takovou funkci rádo využilo, jen o ní dosud neslyšeli. Své preference ohledně volby operačního systému promítají také do mobilních telefonů, 68 % dotazovaných lékařů upřednostnilo iPhone nad jinými druhy smartphonů.

patient_using_ipad

Tablety iPad ale najdou uplatnění i mezi pacienty. Na klinice The Walton Way je používají, aby usnadnili pacientům na jednotce intenzivní péče jejich komunikaci s okolím. Jedná se opět o tablety Apple iPad, v tomto případě jsou ale různými aplikacemi upraveny tak, aby je zvládli ovládat i lidé, kteří mají za sebou operaci. Podle slov personálu nemocnice jsou iPady oblíbené i mezi staršími pacienty, zejména těm ze vzdálenějších oblastí  usnadňují udržování styku s rodinou a přáteli.

Reklama