Apple iPhone 5c – nejbarevnější Apple všech dob

Reklama

Apple dnes večer představil barevný a levný iPhone 5c, který média již delší dobu očekávala.  Na internetu se okamžitě vyrojila celá řada vtípků poukazujících na podobnost s chytrými telefony Lumia od Nokie. Bude ale mít operační systém iOS ve verzi 7.

Řečeno jednou větou, Apple iPhone 5c je chytrý telefon s operačním systémem iOS 7 a 4″ displejem. Rozebráno trochu podrobněji, Apple poprvé v historii opustil svou pevně studovanou pozici výrobce luxusních telefonů a pokusil se zabrousit i mezi méně majetné zákazníky. A také poprvé zvolil jiné barvy než černou a bílou.

Apple_iPhone_5c_1

Apple iPhone 5c má tvrdé polykarbonátové unibody, stejně jako například telefony Nokia Lumia. Navíc ale přidává ocelový rám, který jednak zpevňuje celkovou konstrukci přístroje, jednak slouží jako doplňková anténa. Prodávat se bude v modré, zelené, růžové, žluté a bílé barvě, navíc si můžete přikoupit měkký barevný kryt, samozřejmě dokonale sladěný s odstínem vašeho iPhonu.

Apple_iPhone_5c_3

Již zmíněný 4″ retina displej je v hardwarové výbavě doplněn procesorem A6 a 8Mpx fotoaparátem. Apple se při představení chlubil, že jeho telefon podporuje nejvíce LTE pásem, celkem je jich 16. Kromě toho se můžete připojovat k sítím Wi-Fi až rychlostí 150 Mb/s. Výdrž dosahuje deseti hodin 3G hovorů nebo 10 hodin připojení k Wi-Fi či stejnou dobu přehrávání videa.

Apple_iPhone_5c_2

Apple bude svůj levný a barevný iPhone prodávat ve variantách s 16GB a 32GB pamětí. Méně vybavená varianta vyjde s úvazkem na 99 dolarů (asi 2 200 Kč), verze s vyšší pamětí pak na 199 dolarů (asi 4 500 Kč). Ceny bez úvazku nebyly na tiskové konferenci oznámeny. Pokud si chcete svůj přístroj vylepšit o měkké pouzdro, zaplatíte za něj 29 dolarů (v Česku nejspíš 670 Kč).

Reklama