Apple iPhone 5S představen: zlatá barva i čtečka prstů

Reklama

Očekávaná tisková konference kromě modelu 5C odhalila nový iPhone 5S, který přichází se čtečkou otisků prstů a koupit jej půjde dokonce ve zlatém provedení.

AppleiPhone5S_1

Apple iPhone 5S se bude prodávat ve třech provedeních, kromě zlaté, také v šedé a černé. Z trhu vytlačí model iPhone 5.Telefon dostane iOS 7, takže si majitelé užijí nové funkce, více v tomto našem článku.

AppleiPhone5S_2

Konstrukce obsahuje hliník vzadu, designově se nic moc nezměnilo. Opět tu je Retina displej se velikostí 4 palce. Novinkou je nepochybně kruhová čtečka otisků prstů pod displejem místo klasického tlačítka Home, funkce je nazvaná Touch ID.

AppleiPhone5S_4

Apple prohlašuje, že otisky prstů se nikde neukládají a nikam neodesílají, slouží pro bezpečnost přístroje. Součástí novinek je rovněž výkonný procesor se 64bitovou architekturou s označením A7. ten doprovodí čip M7, prezentace výkonu na moderní hře Infinity Blade III ukázala dostatečný výkon.

AppleiPhone5S_3

Pro focení poslouží 8Mpx fotoaparát s duálním LED bleskem a podporou HD videa se 120 snímky za sekundu, tedy ideální pro zpomalené záběry. Součástí prezentace je ukázka nových kožených obalů v různých barvách, každý za 39 dolarů.

Cena je stanovena na 199 dolarů při 16GB verzi, ovšem s kontraktem na 2 roky. Za 32 GB dají Američané 299 doalrů a 64 GB 399 dolarů. Dostupnost je nahlášena od 20. září, ovšem ČR přijde na řadu v prosinci 2013.

Reklama