Apple iPhone 6 a 6 Plus: větší displeje jsou nutností

Reklama

Apple na očekávané keynote ukázal dva nové telefony, chytré hodiny Watch, NFC platby Apple Pay. Telefon strhávají největší pozornost, zvětšily se displeje, přidalo NFC, zrychlily procesory a objevily se další vylepšení.

AppleIphone6_1

Apple dohání ostatní výrobce v oblasti velikosti displejů, vyrobil dva nové telefony iPhone 6 a 6 Plus s displeji 4,7 a 5,5 palců. Elegantní design opět zůstává, stejně jako špičkové Retina displeje. Podstatnou roli hraje nový operační systém iOS 8, nechybí ani LTE podpora a další inovace. Obě verze iPhonů se od sebe neliší parametry kromě jediného, a to displejem. IPhone 6 má 4,7 palců s rozlišením 750 × 1 334 bodů a iPhone 6 Plus 5,5 palců s rozlišením 1 920 × 1 080 bodů.

AppleIphone6_2AppleIphone6_4

Tisková zpráva výrobce zmiňuje kovový rám s šuplíčkem na nanoSIM kartu, uvnitř konstrukce pracuje nový procesor Apple A8 a grafika se zrychlením o 50 % než u předchozího iPhonu. Systém iOS 8 podporuje 1 GB RAM, kapacita vnitřní paměti se odvíjí od zvoleného modelu, rozšíření o microSD karty není možné.

AppleIphone6_5

Součástí výbavy je snímač 8 Mpx s podporou HDR režimu, panoramat, a dalších režimů, nechybí LED blesk a podpora fullHD rozlišení videa, se 4K se nepočítá. Zajímavou zprávou je ovšem podpora NFC, Aple přichází s funkcí Apple Pay, tedy elektronickou peněženkou se šifrovanou platbou s přiložením k podporovanému terminálu. U nás tato technologie zatím nefunguje. Novinky budou dostupné do konce roku ve 115 zemích po světě, vybírat budeme ze tří barev – šedé, zlaté a bílé. Při přepočtu cen v dolarech nám vychází ceny nejlevnějších modelů přes 20 000 Kč, nejdražší 128 GB přes 25 000 Kč.

Představení Apple iPhone 6 a 6 Plus

Reklama