Apple představil iPhone 6s a 6s Plus

Reklama

Apple na včerejší pozdněvečerní akci představil dva nové modely telefonu iPhone, tentokrát s označením 6s a 6s Plus. Nejzajímavější je na nich 3D dotykový displej.

Nový iPhone je zase o něco výkonnější, vyladěnější a vylepšenější. Za zmínku stojí zadní fotoaparát s rozlišením 12 Mpx, který zvládá natáčet 4K videa. Čelní kamera pak snímá selfies v rozlišení 5 Mpx a je také vybavena „displejovým bleskem“. Při focení selfie se displej rozzáří výjimečným jasem, takže trochu přisvítí snímanou scénu.

Apple_iPhone_6s_1

Oba modely iPhonu podporují všechny datové technologie včetně 23 pásem LTE. Použitý procesor A9 by měl být o 70 % výkonnější než dříve používaný A8. Menší model 6s je vybaven displejem 4,7″, větší 6s Plus se pak může pochlubit 5,5″.

Apple_iPhone_6s_3

Tělo je vyrobeno z hliníku, displej prý z nejodolnějšího sklíčka, s jakým jste se kdy setkali. To není samo sebou, nové ovládací prostředí 3D Touch využívá dotykový displej nejen v jeho ploše, ale také jeho hloubce. Zjednodušeně řečeno, další funkce vyvoláte nejen tím, že po displeji posouváte prsty tam a zpět, ale také tím, že na něj lehce či silněji přitlačíte.

Apple_iPhone_6s_2

Apple iPhone 6s a 6s Plus budou dostupné v barevných variantách zlatá, stříbrná, šedá a růžové zlatá. Nejprve se dostanou do  Austrálie, Kanady, Číny, Francie, Německa, Hong Kongu, Japonska, Nového Zélandu, Portorika, Singapuru, Velké Británie a Spojených států.

Reklama