Apple se zbláznil: hodinky Watch za čtvrt milionu

Reklama

Apple po dlouhém očekávání konečně představil své hodinky Apple Watch. Nad jejich (ne)funkcemi a cenami ale lezou oči z důlků nejednomu dříve nadšenému fanouškovi Applu.

Hodinky Apple Watch (překvapivě nikoli iWatch, jak se dlouho spekulovalo – třeba se brzy dočkáme i Phonu namísto iPhonu) se vyrábějí ve třech edicích, každá z nich pak ve dvou variantách. Varianty se liší pouze velikostí těla hodinek, podle velikosti své ruky si můžete vybrat buď hodinky o průměru 38 nebo 42 mm.

Apple_Watch_1

Jakmile budete mít vybranou velikost, musíte se rozhodnout mezi designovými edicemi. Klasické Apple Watch jsou vyrobeny z leštěné oceli, Retina displej je chráněn safírovým sklíčkem. Vybrat si můžete ze tří odlišných kožených pásků, ocelového stříbrného pásku a černého nebo bílého sportovního pásku. Cena klasických hodinek se pohybuje v rozmezí 549-1 099 dolarů, v Česku očekáváme po přepočtu a přidání DPH rozmezí asi 13-25 000 Kč.

Apple_Watch_2

Apple Watch Sport jsou vyrobeny pro změnu z hliníku. Displej je tentokrát ukryt pod Ion-X sklíčkem. Řemínky, či jak se správně říká tahy, nejsou elegantní kožené či ocelové, nýbrž fluorescentní a elastické. Vybírat budete tentokrát z pěti barev. Sportovní verzi hodinek pořídíte za ceny 349 nebo 399 dolarů, což je v přepočtu a po přidání DPH minimálně 8-9 000 Kč.

Apple_Watch_4 Apple_Watch_5

Naopak nejelegantnější hodinky se nazývají Apple Watch Edition. Jejich tělo je vyrobeno z růžového nebo žlutého zlata s 18 karáty a speciálním tvrzením. Sklíčko je tentokrát safírové, nic jiného bychom u luxusních hodinek ani nečekali. Tahy/řemínky mají samozřejmě zlaté spony. Ceny začínají na 10 000 dolarech, což je po již zmíněných přepočtech asi 230 tisíc korun.

Apple_Watch_3

Ceny jsou vskutku vypečené, ještě zajímavější je to ale s dostupností. Od 10. dubna si hodinky budou moci koupit obyvatelé  Austrálie, Kanady, Číny, Francie, Německa, Hong Kongu, Japonska, Velké Británie a Spojených států. 24. dubna k těmto šťastným zemím přibude ještě Čína.

A co že tyto hodinky vlastně umí? „Dobrá“ zpráva na začátek – na jedno nabití prý vydrží „celých“ 18 hodin, takže pokud máte trochu vyšší energetické nároky, nabíječku rozhodně s sebou. Nabíjí se naštěstí bezdrátově. Po spojení s iPhonem zvládnou upozorňovat na příchozí zprávy či hovory diskrétním poklepáním na vaše zápěstí. Samozřejmě můžete většinu událostí přímo z hodinek vyřídit, samozřejmě sledují vaši pohybovou aktivitu.

Na zmíněné ceny tedy „nic moc“. Určitě se ale budete moci spolehnout na špičkové provedení a skvělý design, kterými je Apple pověstný. A, jak ukazují zkušenosti se všemi verzemi iPhonu, stále se najde spousta lidí, kteří vyšší cenu rádi zaplatí.

Reklama