Archos 55 Diamond Selfie: s hladkým designem [recenze]

Reklama

Francouzská značka Archos v modelu 55 Diamond Selfie ztvárnila robustní telefon s velkým 5,5palcovým displejem, solidním hardwarem a kovovým rámečkem konstrukce.

Archos 55 Diamond Selfie je zajímavý telefon s hladkou konstrukcí, který zaujme velkým displejem, čistým Androidem 6.0 a slušným fotoaparátem. U Archosu si rozhodně hned všimnete vyšší hmotnosti přes 180 g, což je daň za kovový rámeček konstrukce a odolné sklo displeje. Konstrukce není rozebíratelná a ani nemá žádné krytí proti vniknutí vody a prachu.

Archos 55 Diamond Selfie

Rozměry: 155 × 77 × 8 mm, 184 g
Displej: 5.5″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, IPS LCD
Procesor, systém: 8 jader, 1400 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 4000 MB, 64000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS microUSB 3,5mm jack
Fotoaparát: 12 Mpx, video: 1080p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Archos 55 Diamond Selfie v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Tmavé hladké plasty najdeme na přední i zadní straně telefonu, povrch se bohužel snadno umaže otisky prstů. Na slunci toho rovněž moc neuvidíte na displeji, síla podsvícení není vynikající. Displej s rozlišením fullHD jinak přináší slušné barevné podání a ostrost na takové ploše. Bohužel chybí automatické řízení jasu, je třeba tak využít posuvník v informační liště.

Nad displejem poblikává vícebarevná LED, připomínky nemám ke kvalitě reproduktoru a mikrofonů. Přední kamera využívá 8Mpx snímač, pro selfie jsou připraveny podobné režimy jako pro focení se zadním fotoaparátem, takže budou snímky podle vašeho přání. Pod displejem je již jen prázdný prostor, ovládací prvky se rozsvítí současně s displejem.

Boky mobilu se designově také povedly, šedá lišta je na krajích zkosená, vlevo obsahuje šuplík pro SIM a microSD, nebo kombinaci dualSIM. Na pravé straně pak slouží tradičně zámek mobilu a ovladače hlasitosti. Chybí klasická spoušť fotoaparátu. Nahoře je 3,5mm jack sluchátek, výstup by mohl být více hlasitější, ke kvalitě produkce jinak nejsou připomínky.

Vespod se připojuje microUSB nabíječka a zde jsou výstupy hlasitého reprodutoru. Na zádech má hlavní roli kulatá čtečka otisků prstů a poté 13Mpx fotoaparát s LED bleskem. Fotoaparát je umístě co nejvíce v rohu, aby nepřekážel, nad povrch vyčnívá nepatrně díky stříbrnému okruží. Síla LED blesku pro použití jako svítilny je dostatečná. Čtečka otisků prstů může pamatovat několik otisků, po přiložení ihned odemyká telefon. Jako zálohu otisku nastavíte třeba PIN či gesto. Přesnost a reakce čtečky nejsou prvotřídní jako třeba u Huawei, ale i tak je určitě bez potíží použitelná. Ohledně výdrže mobilu potěší hodnota baterie uvnitř konstrukce, která má hodnotu 3 000 mAh. Telefon je i tak třeba pro jistotu dobíjet denně, ale po vypnutí Wi-Fi a datových přenosů hravě zvládnete dva dny v kuse nenabíjet.

Dobrou zprávou je použití téměř čistého Androidu 6.0, který tak zbytečně neukrajuje z hardawarového výkonu mobilu a výdrže. Telefon reaguje spolehlivě a po dobu 14 dní používání jsem nezažil žádné záseky. Prostředí Androidu obsahuje několik anglických nepřeložených hlášek, naprostá většina položek menu je však česká. Systém pohání 8 jader procesoru Qualcomm Snapdragon s takty 1,4 GHz, rovněž 4 GB RAM je hodně dostačující.

Skvělým parametrem je kapacita vnitřní paměti 64 GB! Telefonu nechybí kompletní datová podpora, nehledejte třeba NFC. Z výčtu aplikací, které dostanete s telefonem, vybírám třeba praktické FM rádio, souborový manažer, záznamník, jinak je doplňují aplikace Googlu. Zbytek je na vaší fantazii a nabídce obchodu Google Play.

Pro focení 13Mpx fotoaparátem doporučuji dobré světlo a dávat pozor na příliš jasná místa. Snímač má sklony k přepalům, jinak jsou fotky pěkně barevné a zaostřené. U 1080p videa by se hodila nějaká stabilizace obrazu, telefon dobře chytá zvuk z okolí.

Archos 55 Diamond Selfie video 1080p

Archos 55 Diamond Selfie zaujme hladkým designem a velkým displejem, nechybí mu nic podstatného pro každodenní nasazení. Mírně zvykat je třeba na vyšší hmotnost a někdy příliš kluzká záda, kdy může mobil sklouznout ze stolu apod.

Reklama