Archos Diamond Alpha: design Nubia na scéně [preview]

Reklama

Aktuální vlajková loď francouzského výrobce Archos ukazuje svaly. Dobře vypadá, má výkonný hardware a ještě dobře fotí. Přečtěte si první dojmy z používání.

Atraktivní Archos Diamond Alpha míří na milovníky ladného designu v podání značky Nubia. Odtud totiž pocházejí zaoblené a stylové tvary kovové konstrukce. Dobře vybavneý telefon poskytuje bezrámečkovou přední stranu, displej 5,2 palců je roztaže do okrajů, nabízí živý a jasný obraz. Telefon je velice pevný, pod displejem se nachází červeně svíticí tlačítko menu, po stranách jsou pak decentní a téměř přehlédnutelné červené tečky pro návrat zpět.

Archos Diamond Alpha

Rozměry: 147 × 73 × 7 mm, 155 g
Displej: 5.2″, 1080 × 1920 bodů, 16 mil. barev, IPS
Procesor, systém: 8 jader, 1800 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 4000 MB, 64000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS 3,5mm jack
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 4K autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Archos Diamond Alpha v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Vlajková loď Archosu to myslí vážně s výkonem, 64 GB vnitřní paměti ladí s 8jádrovým procesorem a 4 GB RAM. Android dostal jen několik grafických vylepšení, například v informační liště, jinak jde o holý systém. Na zádech najdeme čtečku otisků rpstů s bleskovou reakcí, rovněž si povšimneme dvojitého fotoaparátu. Ten umí pěkné fotky na automatický režim, vyzkoušejte také další efekty, HDR apod. K dispozici je 4K video, hodila by se stabilizace obrazu, posuďte sami níže. Další zkušenosti najdete v připravované recenzi.

Archos Diamond Alpha fotogalerie

Archos Diamond Alpha – 1080p video

Reklama