Archos Sense 55DC: s francouzským šarmem [recenze]

Reklama

Archos prodává kovový telefon, který si vás získá třeba velkým 5,5palcovým displejem a dvojicí fotoaparátů. Určitě také potěší výdrž na nabití a hlavně výše kupní ceny.

Archos Sense 55DC

Rozměry: 156 × 77 × 8 mm, 165 g
Displej: 5.5″, 720 × 1280 bodů, 16 mil. barev, IPS
Procesor, systém: 8 jader, 1500 MHz, Android
Paměť, úložiště, karta: 2000 MB, 16000 MB, ano
Data: GPRS EDGE HSDPA HSUPA Wi-Fi LTE
Další konektivita: GPS
Fotoaparát: 13 Mpx, video: 720p autofokus blesk
Podrobné specifikace
Aktuální cena Archos Sense 55DC v českých e-shopech: Kč - Kč (Zdroj: Heureka.cz, )

Archos Sense 55DC se bude líbit především pánům, v prodeji je jednak pouze tmavá varianta a také je tento telefon o něco těžší, než bývá obvyklé. Na vině je nejen kovová konstrukce, ale hlavně její rozměry díky většímu 5,5palcovému displeji s HD rozlišením. Jeho čitelnost je dostačující za různých podmínek, ochranné sklo je tvrzené a není lehké jej vůbec nějak poškrábat. Taktéž na něm nezůstávají otisky, přes které by nebyl vidět obraz.

Nad displejem se vyjímá LED blesk pro přisvícení selfíček, proti zvyklostem již nenajdeme informační LED pro notifikaci událostí. Displej je roztažený do stran téměř k okrajům, dole ještě zbývá tmavý nevyužitý pruh, jelikož senzorová tlačítka k ovládání Androidu jsou součástí displeje.

Tělo mobilu je stylově zaoblené, jak na bocích, tak na rozích, do ruky mobil padne skvěle. Záda a boky tvoří jeden kus kovu, nelze tedy telefon rozložit a podívt se třeba na baterii. Levá strana obsahuje ovládání hlasitosti, napravo je pak zámek a vypínač v jednom. Horní strana  zůstala prázdná, dole pak sídlí USB-C konektor a hlasitý reproduktor. Ano, tento mobil postrádá klasický jack na sluchátka, v balení výrobce přidává redukci, krátký kablík s USB-C a 3,5mm jackem. Připojíte tedy jakákoliv jiná sluchátka, hudební výstup je dostatečně kvalitní.

Kovové části telefonu mají matný povrch, trochu se na něj chytají otisky prstů, ale není to nic moc ošklivého. Kulaté pole na zádech představuje čtečku otisků prstů, s jejími reakcemi jsem byl spokojen. Fotí se dvojitým fotoaparátem s maximálním výkonem 13 Mpx, dvojice objektivů nahrává vyzkoušení přeostření scén, záměrné rozmazané efekty apod. Fotoaparát má trochu pomalejší reakce, jeho výsledné fotky spadají kvalitou do průměru. Většinou nemají dobře vyváženou bílou, za horšího světla jsou plné šumu a neostrostí.

Archos dostal operační systém Android 7.0, jeho reakce nejsou bleskové, na vině je zřejmě pomalejší procesor. Ten má 8 jader s taktem až 1,5 GHz, nechybí aspoň 2 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Systém nemá grafickou nadstavbu, takže jej nic ještě více nezpomaluje, odezva na povely je určitě dostačující běžné volání, surfování i hraní her. V základní výbavě má telefon hlavně aplikace Googlu, od Archosu je tam správce videí, rovněž několik her. Zbytek je na vás, co si doinstlaujete z obchodu. S telefonem jsem byl spokojen ohledně výdrže, není problém i při běžném používání nabíjet co druhý den. Výtky nemám ke kvalitě hovorů, pochválím za hlasité vyzvánění, které jde dobře slyšel i v MHD a na ulici.

Archos Sense 55DC – fotogalerie

Archos Sense 55DC – 720p video

Archos dokazuje, že za solidní telefon s velkým displejem a solidním hardwarem stačí dát pár tisícovek a takového favorita najdete i u výrobce méně známé značky.

Reklama